Протягом 2024 року Україна залучила до лав Збройних Сил близько 200 тисяч новобранців. Проте, за даними The Washington Post, навіть такі обсяги мобілізації не покривають потреб армії в живій силі.
У матеріалі наголошується на проблемах, які супроводжували призовну кампанію, а також на зростанні кількості дезертирів та складнощах з бойовим духом військових.
Українські військові вказують на те, що мобілізаційна кампанія розпочалася надто пізно, коли багато підрозділів уже перебували у стані гострого кадрового дефіциту. До літа 2024 року темпи мобілізації складали близько 30 тисяч осіб на місяць. Проте восени кількість призовників знову знизилася до рівня, який навіть не компенсує бойові втрати.
На додачу, за словами військових, деякі з новобранців відправляються на передову без належної підготовки. Це стає причиною додаткових втрат ще до початку виконання бойових завдань. «Найгірше, коли хлопці навіть не встигають дістатися до позиції. Люди, які вперше їдуть на завдання, нерідко опиняються в найгарячіших точках», — зазначає неназваний військовий.
Одна з ключових проблем — це зростання кількості дезертирів. За словами військових, багато хто перестає йти на службу добровільно. Закон про мобілізацію, ухвалений у травні 2024 року, який зобов’язав призовників поновлювати військово-облікові дані, мав на меті підвищити дисципліну. Але це не вирішило проблему повністю: примусовий призов демотивує частину новобранців і породжує хвилю протестних настроїв.
Нафтобаза в Енгельсі, що у Саратовській області РФ, після нічного удару 8 січня до вечора…
«Укрпошта» перераховує 1 грн з кожної посилки на рахунок благодійного фонду «Київська школа економіки» (KSE).…
Командир механізованого батальйону, відрядженого до 110-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, який відмовився виконувати наказ та…
Коли півтора року тому "тилові щури" почали перекривати дороги і боротись з ТЦК, то вже…
Більшість людей не вимикають з розетки електроприлади, навіть якщо ними не користуються, а вони ж…
Народний депутат Микола Тищенко заявив, що 2025 року збирається зосередитися на основних своїх обов'язках. Як депутат, він працюватиме…