Повістка вважається врученим документом, як тільки вона потрапляє до поштової скриньки. Навіть якщо особа не забрала її, цей факт не змінює статус її отримання.
Про це розповіла юристка Ангеліна Чіпець з юридичної компанії Justice.
За її словами, в умовах воєнного часу та мобілізації в Україні громадяни, які отримали повістку, зобов’язані виконувати вимоги, встановлені законодавством. Якщо особа не виконує ці вимоги, їй загрожує відповідальність.
Відповідальність за неявку за повісткою може бути різною. Зокрема:
Штраф — за неявку на вимогу повістки відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Кримінальна відповідальність — у разі систематичного ухилення від виконання обов’язків, пов’язаних з отриманням повісток, може бути порушено кримінальну справу. Стаття 336 Кримінального кодексу України передбачає покарання за ухилення від мобілізації, включаючи позбавлення волі.
Примусове виконання зобов’язань — військові комісари мають право примусово залучати громадян до проходження військової служби, якщо вони не з’явилися за повісткою.
Чіпець додала, що кримінальна справа може бути порушена навіть у випадку, якщо особа не підписувала повістку. Однак це можливо лише тоді, коли буде встановлено, що громадянин свідомо ухилявся від отримання повістки і явки до військкомату.
Вона також зазначила, що повістка вважається доставленою, якщо її було поміщено в поштову скриньку. На практиці це означає, що навіть якщо особа не забрала повістку, документ все одно вважається врученим, і людина зобов’язана прибути до військкомату.
Народна депутатка Мар’яна Безугла оприлюднила на своїй сторінці у Facebook доволі скандальну заяву. Згідно з її словами,…
2025 рік уже близько, і, схоже, Apple почне його з кількох вражаючих запусків продуктів. Про…
Російські системи протиповітряної оборони могли помилково збити літак авіакомпанії "Азербайджанські авіалінії" через неправильну ідентифікацію мети.…
Сексуальні тренди змінюються з кожним роком, відображаючи соціальні, культурні та технологічні зміни. 2024 рік не…
В'язана сукня - це один з головних трендів зими 2025 року. Вона поєднує в собі…
Ревматоїдний артрит – це хронічне захворювання, що викликає біль, набряк і скутість суглобів. Спеціальної дієти…