Погані новини для ТЦКшників: можуть нарватися на штраф або громадські роботи

Згідно з чинним законодавством України, носіння військової форми або її елементів особами, які не мають на це права, є адміністративним правопорушенням. За таке порушення передбачена відповідальність у вигляді штрафу та конфіскації форми. Про це повідомляє «Стіна».

Незалежно від того, чи це повний комплект форми, чи окремі її елементи зі знаками розрізнення, незаконне носіння карається законом. Повторне порушення протягом року загрожує більш суворим покаранням.

Законодавство України чітко регламентує, хто має право носити військову форму та її атрибутику. Це право надається тільки військовослужбовцям, курсантам, резервістам і деяким іншим категоріям громадян.

Навіть носіння одягу з військовим принтом, такого, як футболки в піксель, може розглядатися як адміністративне правопорушення, якщо це може ввести в оману щодо вашого статусу. Поліція має право перевірити документи в особи, яка носить військову форму, і притягнути її до відповідальності в разі виявлення порушення.

У 2019 році до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) було запроваджено статтю 186-8, яка передбачає адміністративну відповідальність за незаконне носіння військової форми.

Ця норма чітко визначає, що носіння військової форми зі знаками відмінності військовослужбовців Збройних сил України або інших військових формувань особами, які не мають на це права, є правопорушенням.

За перше виявлене порушення може бути винесено попередження або штраф із конфіскацією форми. Розмір штрафу за перше порушення становить від 150 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз це 2550-3400 грн). Форма також підлягає конфіскації.

Якщо особа протягом року повторно вчиняє таке правопорушення, то штраф зростає до 3 400-6 800 грн або може бути призначено на строк від 30 до 40 годин. В обох випадках форма також конфіскується.

Суб’єкти, які мають право носити військову форму

Право на носіння військової форми мають:

  • Військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань.
  • Військовозобов’язані під час проходження зборів.
  • Резервісти.
  • Курсанти військових навчальних закладів.
  • Ліцеїсти військових ліцеїв.

Особи, звільнені з військової служби в запас або у відставку з правом носіння військової форми.
Національна поліція України уповноважена виявити осіб, які незаконно носять військову форму, скласти на них адміністративні протоколи та притягати до відповідальності. У разі виявлення такого правопорушення поліцейський має право затримати особу для встановлення її особи та складання відповідних документів.

Романчук Микола

Recent Posts

Як законно заготовити дрова, щоб не отримати штраф

Заготівля дров є одним з пріоритетів для українців, які опалюють власне житло твердим паливом. Однак…

1 хв. ago

Зупинка транзиту газу через Україну: Фіцо погрожує заблокувати допомогу ЄС

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо пригрозив заблокувати додаткову допомогу для України з боку Європейського союзу. Він заявив, що…

10 хв. ago

Як внести зміни у ФОП через “Дію”: покрокова інструкція

У застосунку "Дія" підприємці можуть самостійно змінювати інформацію про фізичну особу-підприємця (ФОП) онлайн. Зокрема, можна…

18 хв. ago

Це вже не дно, це – пекло: кияни розлючені намірами забудувати ботсад на Печерську

Кияни розлючені та збентежені новиною про те, що любимий ними київський ботсад ім. Гришка погодився…

25 хв. ago

Українці обомліли: комуналка подорожчала на 20 відсотків, тарифи неухильно зростають

У 2024 році українці зіткнулися зі значним зростанням вартості комунальних послуг, яке, за даними Державної служби статистики,…

34 хв. ago

Кіло ребер – 170 грн, а шашлик “дозрів” до 250: у супермаркетах обвалилися ціни на свинину

Великі українські мережі супермаркетів оновили ціни на продукти із м'ясних відділів. Зокрема, йдеться саме про…

43 хв. ago