Погані новини для ТЦКшників: можуть нарватися на штраф або громадські роботи

Згідно з чинним законодавством України, носіння військової форми або її елементів особами, які не мають на це права, є адміністративним правопорушенням. За таке порушення передбачена відповідальність у вигляді штрафу та конфіскації форми. Про це повідомляє «Стіна».

Незалежно від того, чи це повний комплект форми, чи окремі її елементи зі знаками розрізнення, незаконне носіння карається законом. Повторне порушення протягом року загрожує більш суворим покаранням.

Законодавство України чітко регламентує, хто має право носити військову форму та її атрибутику. Це право надається тільки військовослужбовцям, курсантам, резервістам і деяким іншим категоріям громадян.

Навіть носіння одягу з військовим принтом, такого, як футболки в піксель, може розглядатися як адміністративне правопорушення, якщо це може ввести в оману щодо вашого статусу. Поліція має право перевірити документи в особи, яка носить військову форму, і притягнути її до відповідальності в разі виявлення порушення.

У 2019 році до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) було запроваджено статтю 186-8, яка передбачає адміністративну відповідальність за незаконне носіння військової форми.

Ця норма чітко визначає, що носіння військової форми зі знаками відмінності військовослужбовців Збройних сил України або інших військових формувань особами, які не мають на це права, є правопорушенням.

За перше виявлене порушення може бути винесено попередження або штраф із конфіскацією форми. Розмір штрафу за перше порушення становить від 150 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз це 2550-3400 грн). Форма також підлягає конфіскації.

Якщо особа протягом року повторно вчиняє таке правопорушення, то штраф зростає до 3 400-6 800 грн або може бути призначено на строк від 30 до 40 годин. В обох випадках форма також конфіскується.

Суб’єкти, які мають право носити військову форму

Право на носіння військової форми мають:

  • Військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань.
  • Військовозобов’язані під час проходження зборів.
  • Резервісти.
  • Курсанти військових навчальних закладів.
  • Ліцеїсти військових ліцеїв.

Особи, звільнені з військової служби в запас або у відставку з правом носіння військової форми.
Національна поліція України уповноважена виявити осіб, які незаконно носять військову форму, скласти на них адміністративні протоколи та притягати до відповідальності. У разі виявлення такого правопорушення поліцейський має право затримати особу для встановлення її особи та складання відповідних документів.

Романчук Микола

Recent Posts

Соцмережі стануть платними: вже озвучено дату та ціну

Соцмережа X (раніше відома як Twitter), що належить Ілону Маску, може запровадити платну реєстрацію у…

2 години ago

124 години безкоштовного таксі на рік: хто має право на цю послугу в Києві

У Києві впроваджено програму безкоштовного таксі для тих, кому важко пересуватись, зокрема для пенсіонерів та…

2 години ago

Нові умови виплат пенсій: хто може розраховувати на підвищені суми у 2025 році

В 2025 році в Україні відбудуться зміни, які вплинуть на розміри пенсійних виплат для деяких…

2 години ago

У ТЦК назвали кількість ухилянтів з початку війни: скільки українців ховається та як їх шукають

З початку повномасштабного вторгнення в Україні розшукують понад 500 тисяч військовозобов’язаних чоловіків, які не виконали…

2 години ago

Цукерберг закликав Трампа зупинити ЄС від штрафів для технокомпаній США

Уряд США під керівництвом нового президента Дональда Трампа має перешкодити ЄС штрафувати американські технологічні компанії.…

2 години ago

Американці побачили в пекельних пожежах знак: як він грає на користь Трампа

Станом на зараз каліфорнійська пожежа різко посилює позиції Дональда Трампа, Ілона Маска, Такера Карлсона та…

3 години ago