В Україні запровадять нові вимоги для бронювання від мобілізації: Шмигаль розкрив подробиці

В Україні для бронювання працівників введуть вимогу щодо мінімальної суми зарплати замість середньої по регіону. Така система забезпечить прозорість у визначенні критично важливих фахівців для економіки та оборони, для цього 15 листопада буде проведений аудит списку критично важливих підприємств.

Про це розповів прем’єр міністр України Денис Шмигаль під час Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ). “Справедлива й прозора система бронювання є одним із важливих питань для бізнесу”, – зазначив Шмигаль.

Уряд України прагне досягти балансу між потребами сил оборони та збереженням працездатної економіки, щоб ключові спеціалісти могли продовжувати працювати, а захисники на передовій отримували необхідну ротацію. Для цього до 15 листопада буде проведений аудит списку критично важливих підприємств, за результатами якого представлять оновлені правила бронювання.

Наразі аудит критично важливих підприємств активно триває, а ті, у кого бронювання закінчується, можуть його подовжити, якщо вони були заброньовані до 31 травня цього року. Після завершення аудиту будуть встановлені конкретні параметри, які дозволять більш об’єктивно визначати критичність підприємств.

Одним з важливих нововведень стане вимога щодо мінімальної суми заробітної плати для працівників, які претендують на бронювання. Раніше розрахунок вівся за середнім показником у регіоні, а тепер буде встановлена чітка мінімальна сума, що забезпечить прозорість цього процесу. Шмигаль наголосив, що нові правила не змінять критично існуючу систему, але дадуть можливість чіткіше оцінювати необхідність бронювання конкретних працівників.

Крім питань бронювання, уряд розвиває національні програми, спрямовані на підтримку українських виробників і стимулювання економіки. Цього року було повноцінно запущено ключовий проєкт “Зроблено в Україні”, в рамках якого розвиваються численні ініціативи з підтримки переробної промисловості. Зокрема, кількість індустріальних парків наближається до 100, а держава компенсує витрати на їх облаштування. 

Продовжується також програма грантівєРобота, яка спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу. Завдяки цій програмі з початку року було створено та відновлено понад 20 тисяч бізнесів. Водночас діє програма “5-7-9”, яка забезпечує пільгові кредити для нових інвестицій у розмірі від 5% до 9%. Тільки цього року вже видано понад 20 тисяч пільгових позик, що дозволяє бізнесу розвиватися навіть у важких економічних умовах.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

На Київ несеться брудний пил з Європи: у КМДА радили закривати вікна і пити більше води

В Українських містах і столиці фіксують значне зниження якості повітря, що пов’язане з перенесенням пилу з…

1 хв. ago

Учені змусили кажанів-вампірів бігати біговою доріжкою: для чого вони це зробили

Група дослідників з Університету Торонто вирішила глибше розібратися в таємниці щодо того, як кажани-вампіри виживають, харчуючись виключно…

10 хв. ago

“Дуже класно оплачується”: українка розповіла, як працює на Ейфелевій вежі

Українка Тетяна працює на Ейфелевій вежі вже 10 місяців. Вона задоволена своєю роботою, тому розповіла…

18 хв. ago

У листопаді повисять тариф на електроенергію: продукти та послуги подорожчають ще більше

Починаючи з кінця жовтня, набудуть чинності нові тарифи на світло для українських підприємств відповідно до…

25 хв. ago

68000 грн штрафу за домашніх тварин: українцям вигадали нове покарання

На тлі військових подій в Україні з'явився заклик тимчасово заборонити розведення та продаж домашніх тварин. Зокрема,…

34 хв. ago

Стосується віх, хто має обігрівач, буржуйку, піч або котел: у ДСНС попередили українців

З настанням опалювального сезону багато хто готується до холодів, встановлюючи обігрівачі, печі та газові прилади.…

43 хв. ago