В Україні запровадять нові вимоги для бронювання від мобілізації: Шмигаль розкрив подробиці

В Україні для бронювання працівників введуть вимогу щодо мінімальної суми зарплати замість середньої по регіону. Така система забезпечить прозорість у визначенні критично важливих фахівців для економіки та оборони, для цього 15 листопада буде проведений аудит списку критично важливих підприємств.

Про це розповів прем’єр міністр України Денис Шмигаль під час Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ). “Справедлива й прозора система бронювання є одним із важливих питань для бізнесу”, – зазначив Шмигаль.

Уряд України прагне досягти балансу між потребами сил оборони та збереженням працездатної економіки, щоб ключові спеціалісти могли продовжувати працювати, а захисники на передовій отримували необхідну ротацію. Для цього до 15 листопада буде проведений аудит списку критично важливих підприємств, за результатами якого представлять оновлені правила бронювання.

Наразі аудит критично важливих підприємств активно триває, а ті, у кого бронювання закінчується, можуть його подовжити, якщо вони були заброньовані до 31 травня цього року. Після завершення аудиту будуть встановлені конкретні параметри, які дозволять більш об’єктивно визначати критичність підприємств.

Одним з важливих нововведень стане вимога щодо мінімальної суми заробітної плати для працівників, які претендують на бронювання. Раніше розрахунок вівся за середнім показником у регіоні, а тепер буде встановлена чітка мінімальна сума, що забезпечить прозорість цього процесу. Шмигаль наголосив, що нові правила не змінять критично існуючу систему, але дадуть можливість чіткіше оцінювати необхідність бронювання конкретних працівників.

Крім питань бронювання, уряд розвиває національні програми, спрямовані на підтримку українських виробників і стимулювання економіки. Цього року було повноцінно запущено ключовий проєкт “Зроблено в Україні”, в рамках якого розвиваються численні ініціативи з підтримки переробної промисловості. Зокрема, кількість індустріальних парків наближається до 100, а держава компенсує витрати на їх облаштування. 

Продовжується також програма грантівєРобота, яка спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу. Завдяки цій програмі з початку року було створено та відновлено понад 20 тисяч бізнесів. Водночас діє програма “5-7-9”, яка забезпечує пільгові кредити для нових інвестицій у розмірі від 5% до 9%. Тільки цього року вже видано понад 20 тисяч пільгових позик, що дозволяє бізнесу розвиватися навіть у важких економічних умовах.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

5 тисяч доларів замість бусифікації: експерт розповів, як реально мобілізувати українців на фронт

Військовий експерт Роман Світан пояснив, що нам треба не просто набрати до ЗСУ якихось людей,…

3 хв. ago

Вчити буде нікому: українська освіта зіткнулася ще з однією проблемою

Після початку повномасштабної війни Україна переживає значне зменшення кількості учнів у школах, і ця тенденція…

12 хв. ago

Тільки не падайте: ключові продукти харчування стали делікатесом – ціни зросли в рази

У 2024 році в Україні спостерігалися значні зміни цін на продукти харчування, багато в чому…

21 хв. ago

“Хочуть загнати у кредити”. Чи справді згорнуть держпрограму “eВідновлення”

В Україні намічаються великі проблеми із програмою "eВідновлення". По ній українцям виплачували гроші за пошкоджені…

27 хв. ago

Масова втеча мавп із лабораторії: жителям радять зачинити вікна та двері

Увечері в середу, 6 листопада, 40 мавп втекли з дослідницького центру в місті Ємассі, Південна…

39 хв. ago

Позбавлять останніх копійок на життя: кому можуть перестати платити пенсію

Деяким українцям можуть припинити нараховувати пенсійні виплати у 2025 році. Згідно зі статтею 41 проєкту державного бюджету…

48 хв. ago