В Україні запровадять нові вимоги для бронювання від мобілізації: Шмигаль розкрив подробиці

В Україні для бронювання працівників введуть вимогу щодо мінімальної суми зарплати замість середньої по регіону. Така система забезпечить прозорість у визначенні критично важливих фахівців для економіки та оборони, для цього 15 листопада буде проведений аудит списку критично важливих підприємств.

Про це розповів прем’єр міністр України Денис Шмигаль під час Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ). “Справедлива й прозора система бронювання є одним із важливих питань для бізнесу”, – зазначив Шмигаль.

Уряд України прагне досягти балансу між потребами сил оборони та збереженням працездатної економіки, щоб ключові спеціалісти могли продовжувати працювати, а захисники на передовій отримували необхідну ротацію. Для цього до 15 листопада буде проведений аудит списку критично важливих підприємств, за результатами якого представлять оновлені правила бронювання.

Наразі аудит критично важливих підприємств активно триває, а ті, у кого бронювання закінчується, можуть його подовжити, якщо вони були заброньовані до 31 травня цього року. Після завершення аудиту будуть встановлені конкретні параметри, які дозволять більш об’єктивно визначати критичність підприємств.

Одним з важливих нововведень стане вимога щодо мінімальної суми заробітної плати для працівників, які претендують на бронювання. Раніше розрахунок вівся за середнім показником у регіоні, а тепер буде встановлена чітка мінімальна сума, що забезпечить прозорість цього процесу. Шмигаль наголосив, що нові правила не змінять критично існуючу систему, але дадуть можливість чіткіше оцінювати необхідність бронювання конкретних працівників.

Крім питань бронювання, уряд розвиває національні програми, спрямовані на підтримку українських виробників і стимулювання економіки. Цього року було повноцінно запущено ключовий проєкт “Зроблено в Україні”, в рамках якого розвиваються численні ініціативи з підтримки переробної промисловості. Зокрема, кількість індустріальних парків наближається до 100, а держава компенсує витрати на їх облаштування. 

Продовжується також програма грантівєРобота, яка спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу. Завдяки цій програмі з початку року було створено та відновлено понад 20 тисяч бізнесів. Водночас діє програма “5-7-9”, яка забезпечує пільгові кредити для нових інвестицій у розмірі від 5% до 9%. Тільки цього року вже видано понад 20 тисяч пільгових позик, що дозволяє бізнесу розвиватися навіть у важких економічних умовах.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

У Греції росте легендарне оливкове дерево, яке ще бачило імперію Олександра Македонського

В серці острова Крит (Греція) росте легендарне оливкове дерево Вувес. Впродовж тисячоліть це дерево спостерігало…

10 хв. ago

Правила для українців змінили: як можна отримати пенсію за кордоном та в окупації

В Україні оновили правила отримання пенсій та страхових виплат для окремих категорій громадян. Які зміни…

19 хв. ago

Копчена по 1000 грн, а “голландська” – 580: магазини різко змінили цінники сиру, ковбаси та хліба

Для всіх наших дорогих і шановних читачів, які під час походу в магазин або на…

27 хв. ago

Шквали, зливи і аномальна спека: весна та літо здивують погодою

Літня погода в Україні може прийти раніше, ніж зазвичай, а стійке тепло прогнозується вже в…

34 хв. ago

Рейтинг найнадійніших бюджетних авто

Надійність є дуже важливим критерієм при виборі нового автомобіля, особливо для водіїв з дуже обмеженим…

43 хв. ago

Зняття з розшуку ТЦК: що змінилося цього року

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан.  Чоловіки призовного віку в цей час отримують повістки…

52 хв. ago