В Україні запровадять нові вимоги для бронювання від мобілізації: Шмигаль розкрив подробиці

В Україні для бронювання працівників введуть вимогу щодо мінімальної суми зарплати замість середньої по регіону. Така система забезпечить прозорість у визначенні критично важливих фахівців для економіки та оборони, для цього 15 листопада буде проведений аудит списку критично важливих підприємств.

Про це розповів прем’єр міністр України Денис Шмигаль під час Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ). “Справедлива й прозора система бронювання є одним із важливих питань для бізнесу”, – зазначив Шмигаль.

Уряд України прагне досягти балансу між потребами сил оборони та збереженням працездатної економіки, щоб ключові спеціалісти могли продовжувати працювати, а захисники на передовій отримували необхідну ротацію. Для цього до 15 листопада буде проведений аудит списку критично важливих підприємств, за результатами якого представлять оновлені правила бронювання.

Наразі аудит критично важливих підприємств активно триває, а ті, у кого бронювання закінчується, можуть його подовжити, якщо вони були заброньовані до 31 травня цього року. Після завершення аудиту будуть встановлені конкретні параметри, які дозволять більш об’єктивно визначати критичність підприємств.

Одним з важливих нововведень стане вимога щодо мінімальної суми заробітної плати для працівників, які претендують на бронювання. Раніше розрахунок вівся за середнім показником у регіоні, а тепер буде встановлена чітка мінімальна сума, що забезпечить прозорість цього процесу. Шмигаль наголосив, що нові правила не змінять критично існуючу систему, але дадуть можливість чіткіше оцінювати необхідність бронювання конкретних працівників.

Крім питань бронювання, уряд розвиває національні програми, спрямовані на підтримку українських виробників і стимулювання економіки. Цього року було повноцінно запущено ключовий проєкт “Зроблено в Україні”, в рамках якого розвиваються численні ініціативи з підтримки переробної промисловості. Зокрема, кількість індустріальних парків наближається до 100, а держава компенсує витрати на їх облаштування. 

Продовжується також програма грантівєРобота, яка спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу. Завдяки цій програмі з початку року було створено та відновлено понад 20 тисяч бізнесів. Водночас діє програма “5-7-9”, яка забезпечує пільгові кредити для нових інвестицій у розмірі від 5% до 9%. Тільки цього року вже видано понад 20 тисяч пільгових позик, що дозволяє бізнесу розвиватися навіть у важких економічних умовах.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Ну ось і почалося: вже вліпили перший штраф за дрова – мужику озвучили суму

Біля села Українка на Миколаївщині інспектори зупинили громадянина, який перевозив дрова в багажнику автомобіля без…

4 хв. ago

Банківську таємницю для користувачів “Національного кешбеку” скасували: як українці опинилися у пастці

В Україні реалізують програму “Національний кешбек”, у межах якої українці отримуватимуть 10% компенсації за купівлю…

13 хв. ago

Автомобіль, на якому їздитиме Дональд Трамп, зветься “Звір”

Спеціально розроблений під потреби президента США лімузин отримав назву "Звір": 47-й президент США Дональд Трамп…

21 хв. ago

Заступник Єрмака Олег Татаров щонайменше 9 разів літав до Москви після 2014 року

Заступник керівника Офісу президента Олег Татаров щонайменше 9 разів літав до Москви після окупації Криму та вторгнення Росії на схід…

28 хв. ago

Київський ТЦК приховав компанію, що ремонтуватиме йому автівки

Київський міський центр комплектування та соціальної підтримки замовив послуги з техобслуговування та ремонту своїх автівок.…

37 хв. ago

На пенсії силовиків витратили рекордні гроші: сума сягає бюджету Міносвіти

Україна витратила на спецпенсії майже 88 мільярдів гривень за дев'ять місяців 2024 року, і до кінця року ця…

46 хв. ago