У листопаді триває загальна мобілізація та воєнний стан, проте деякі категорії громадян мають право на звільнення або відстрочку через стан здоров’я. Наказом Міністерства оборони №490 затверджено перелік захворювань, які визнають громадян непридатними до військової служби, інформує Міноборони України.
Серед хвороб, що звільняють від мобілізації, значаться серйозні порушення функцій нирок і сечостатевої системи, зокрема ниркова недостатність, а також тяжкі інфекційні захворювання, такі як активний туберкульоз, важкі форми гепатиту та ВІЛ з ускладненнями. До цього переліку входять і деякі шкірні захворювання, серед яких атопічний дерматит із сильними ураженнями та герпетиформний дерматит.
Крім того, мобілізації не підлягають особи з серйозними захворюваннями дихальної системи, зокрема тяжкими формами астми та хронічними хворобами легень, що значно ускладнюють дихання. Відстрочку надають також тим, хто має патології кістково-суглобової системи, травми кінцівок або ампутації.
До цього списку також включено осіб із хворобами серцево-судинної системи, органів травлення, нервової системи, розладами зору та слуху. Звільнення від мобілізації поширюється й на громадян із важкими ендокринними розладами, розладами психіки та поведінки, а також певними видами новоутворень.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…