У листопаді триває загальна мобілізація та воєнний стан, проте деякі категорії громадян мають право на звільнення або відстрочку через стан здоров’я. Наказом Міністерства оборони №490 затверджено перелік захворювань, які визнають громадян непридатними до військової служби, інформує Міноборони України.
Серед хвороб, що звільняють від мобілізації, значаться серйозні порушення функцій нирок і сечостатевої системи, зокрема ниркова недостатність, а також тяжкі інфекційні захворювання, такі як активний туберкульоз, важкі форми гепатиту та ВІЛ з ускладненнями. До цього переліку входять і деякі шкірні захворювання, серед яких атопічний дерматит із сильними ураженнями та герпетиформний дерматит.
Крім того, мобілізації не підлягають особи з серйозними захворюваннями дихальної системи, зокрема тяжкими формами астми та хронічними хворобами легень, що значно ускладнюють дихання. Відстрочку надають також тим, хто має патології кістково-суглобової системи, травми кінцівок або ампутації.
До цього списку також включено осіб із хворобами серцево-судинної системи, органів травлення, нервової системи, розладами зору та слуху. Звільнення від мобілізації поширюється й на громадян із важкими ендокринними розладами, розладами психіки та поведінки, а також певними видами новоутворень.
Творці мультсеріалу "Сімпсони" змогли передбачити результати виборів у США ще 24 роки тому. В епізоді 2000 року було…
Попри загальну мобілізацію в Україні, студенти мають право на відстрочку від призову, однак не всі. Не…
До своєї політичної кар'єри Дональду Трампу вдалося побудувати династію з багатомільйонним спадком, брендом і великою кількістю нерухомості.…
Насамперед, дієтологи радять не їсти надто часто білий шліфований рис. Хоча він і має більш…
Республіканець Дональд Трамп, який назвав себе обраним президентом США та станцював переможний танець, спостерігав за підрахунком голосів…
Курська операція була успішна до перших чисел вересня, коли ЗСУ розширювали підконтрольну територію. Проте зараз…