Колишня очільниця Міністерства енергетики Ольга Буславець у своїй публікації поділилася експертною думкою та даними про запаси газу, стабільність електросистеми та стан вугільних резервів.
Буславець запевняє, що Україна має достатньо газу для опалювального сезону, попри скорочені запаси через російські атаки на газодобувну інфраструктуру. Нафтогазові сховища на сьогодні містять 12,9 мільярдів кубометрів газу, що становить на 22% менше, ніж минулого року. Міністр енергетики Герман Галущенко, своєю чергою, запевняє, що Україна може імпортувати необхідні обсяги газу, якщо цього потребуватиме енергосистема. За даними, добове споживання газу в країні вже сягає 50 мільйонів кубометрів, і з 31 жовтня офіційно розпочато відбір із підземних сховищ.
Попри підвищення добового споживання газу для генерації електроенергії, Буславець повідомляє, що енергосистема України здатна витримувати поточне навантаження, а резервні енергоблоки готові до роботи за потреби. Також ENTSO-E з грудня розширює можливості імпорту електроенергії з Європи до 2,1 ГВт, що створює додатковий запас для стабільного проходження зими. Запаси вугілля на складах складають 3,2 мільйона тонн — максимум, якого можна було досягти на цей момент.
Виробництво електроенергії на гідроелектростанціях залишається обмеженим через малу кількість опадів, але теплові електростанції поступово нарощують свої потужності завдяки ремонтам. Усі дев’ять енергоблоків АЕС, що перебувають на підконтрольній Україні території, наразі забезпечують стабільне енергопостачання.
Через підвищений попит та інфляцію, ціни на електроенергію на оптовому ринку зросли на 5% за останній тиждень. У жовтні індекс базового навантаження становив 5249 грн за МВт∙год, а в листопаді піднявся до 5339 грн, що на 2% вище попереднього місяця. За словами Буславець, ціни на електроенергію на західному кордоні України також значно зросли. Наприклад, у Польщі середня вартість базового навантаження сягає 107 євро за МВт∙год, тоді як у Румунії — 136 євро. Такі зміни позначаються на стабільності постачання електроенергії та вартості для населення.
За словами Буславець, енергосистема України здатна стабільно працювати до настання сильних морозів, якщо не буде нових масованих ударів по енергетичній інфраструктурі. Однак, ситуація може ускладнитися, якщо споживання різко зросте, а запаси газу та вугілля почнуть зменшуватися.
Путін записав відеозвернення про «Орешник» з того ж бункера, що й запис від 24 лютого…
За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні в Україні всім переконливо покаже, що зима близько. У…
Найбільш ефективний спосіб позбутися другого підборіддя – це знизити кількість жиру в організмі, іншими словами, схуднути.…
Перемога Дональда Трампа на виборах у США та відправлення солдатів КНДР до РФ змінили думку Джо Байдена…
Коронація Чарльза III у травні 2023 року коштувала британським платникам податків щонайменше 86 млн євро.…
Російське командування надає перевагу швидкому набору новобранців замість їх якісної підготовки. Це ж стосується і…