З простих українців «здирають» останню шкіру: що чекає на них наступного року

Закони про держбюджет та зміни до оподаткування сформовані по принципу: з простого українця зідрати останню шкіру, а великий капітал і чиновників не турбувати, вважає експерт в сфері соціальної політики Андрій Павловський.

Експерт звернув увагу на те, що в проекті Державного бюджету на 2025 рік заморожують всі соціальні стандарти – прожитковий мінімум, мінімальну зарплату, що призведе до заморожування всіх соціальних виплат. Паралельно цьому, додає він, будуть значно підвищені податки на фізосіб, малий і середній бізнес.

“В результаті – це призведе до того, що в уже в найближчий час доходи та купівельна спроможність населення значно зменшиться. При цьому можновладці відмовляються розглядати пропозиції, що хоч якось зачіпають їх корисливі інтереси наприклад запровадити податок на розкіш, прогресивне оподаткування, збільшити податок на дивіденди”, — говорить Павловський.

В той же час, підкреслює експерт, голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету “слуга” Роксолана Підласа не перестає дратувати народ своїми цинічними відверто провокаційними заявами. Приміром, каже Павловський, буквально на днях вона заявляла, що 3 тис гривень – це цілком прийнятна сума для українців на місяць життя, і в рамках цього жодних підвищень соціальних стандартів для простих людей не передбачається!

“А от щодо чиновників і дармоїдів з наглядових рад і правлінь держпідприємств: жодних заморожень в напрямі подальших збільшень оплати праці, на думку Підласої — й мови бути не може! Саме тому, у бюджеті на 2025 рік передбачено значне збільшення фінансування фонду оплати праці апарату ОП, САП, БЕБ, прокуратури і т.п.  Тобто, гасло затягнути паски під час війни стосується тільки простих людей, що залишилися в Україні”, — підсумував експерт.

Нагадаємо, у державному бюджеті України прожитковий мінімум становить 3 тисячі гривень на місяць, водночас Міністерство соціальної політики вважає реальним прожитковим мінімумом 9 тисяч гривень. Підласа зазначила, що рівень прожиткового мінімуму неможливо довести до реального показника, оскільки до нього прив’язано багато виплат.

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

2 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

2 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

2 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

3 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

3 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

3 години ago