З простих українців «здирають» останню шкіру: що чекає на них наступного року

Закони про держбюджет та зміни до оподаткування сформовані по принципу: з простого українця зідрати останню шкіру, а великий капітал і чиновників не турбувати, вважає експерт в сфері соціальної політики Андрій Павловський.

Експерт звернув увагу на те, що в проекті Державного бюджету на 2025 рік заморожують всі соціальні стандарти – прожитковий мінімум, мінімальну зарплату, що призведе до заморожування всіх соціальних виплат. Паралельно цьому, додає він, будуть значно підвищені податки на фізосіб, малий і середній бізнес.

“В результаті – це призведе до того, що в уже в найближчий час доходи та купівельна спроможність населення значно зменшиться. При цьому можновладці відмовляються розглядати пропозиції, що хоч якось зачіпають їх корисливі інтереси наприклад запровадити податок на розкіш, прогресивне оподаткування, збільшити податок на дивіденди”, — говорить Павловський.

В той же час, підкреслює експерт, голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету “слуга” Роксолана Підласа не перестає дратувати народ своїми цинічними відверто провокаційними заявами. Приміром, каже Павловський, буквально на днях вона заявляла, що 3 тис гривень – це цілком прийнятна сума для українців на місяць життя, і в рамках цього жодних підвищень соціальних стандартів для простих людей не передбачається!

“А от щодо чиновників і дармоїдів з наглядових рад і правлінь держпідприємств: жодних заморожень в напрямі подальших збільшень оплати праці, на думку Підласої — й мови бути не може! Саме тому, у бюджеті на 2025 рік передбачено значне збільшення фінансування фонду оплати праці апарату ОП, САП, БЕБ, прокуратури і т.п.  Тобто, гасло затягнути паски під час війни стосується тільки простих людей, що залишилися в Україні”, — підсумував експерт.

Нагадаємо, у державному бюджеті України прожитковий мінімум становить 3 тисячі гривень на місяць, водночас Міністерство соціальної політики вважає реальним прожитковим мінімумом 9 тисяч гривень. Підласа зазначила, що рівень прожиткового мінімуму неможливо довести до реального показника, оскільки до нього прив’язано багато виплат.

Романчук Микола

Recent Posts

Україні пропонують погодитися, що в її інтересах втратити території та людей

Фундаментальна проблема дивних "мирних планів", "компромісних варіантів" та "стратегій деескалації", згадки про які циркулюють у глобальному…

9 хв. ago

Голова правління «Укрзалізниці» йде з посади

До наглядової ради АТ «Укрзалізниця» надійшла заява про звільнення від Євгена Лященка. Про це повідомляє пресслужба компанії. Як зазначено…

16 хв. ago

Кейт Міддлтон на 2 місці: новий рейтинг найпопулярніших членів королівської сім’ї (фото)

Компанія YouGov провела опитування і опублікувала новий список найпопулярніших членів королівської сім'ї на думку громадськості.…

29 хв. ago

Україна ризикує: в FT вказали на проблему зупинки транзиту російського газу до ЄС

Зупинивши транзит російського газу до країн Європейського Союзу, Україна ризикує власним газопостачанням. Про це йдеться у матеріалі Financial Times.…

38 хв. ago

Ситуація загрозлива: випадків СЗЧ стає все більше

У 2024 році у лавах Сил оборони України суттєво зросла кількість випадків дезертирства та самовільного…

40 хв. ago

Розділ України в обмін на НАТО? Чому цей план навряд чи спрацює – FT

За "зачиненими дверцятами" точаться розмови про угоду, в якій Москва зберігає фактичний контроль над вже…

42 хв. ago