Раніше виписати людину з квартири чи будинку без її відома чи згоди було неможливо, а всі спірні питання вирішував суд. Наразі власник нерухомості за певних умов може зняти людину з реєстрації, не інформуючи її про це. Про це розповідає портал Стіна.
Виписати людину з квартири без її відома стало можливо після ухвалення у 2022 році Кабміном постанови №265 “Про деякі питання декларування та реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад”.
Постановою затвердили Порядок декларування та реєстрації місця проживання (перебування), а також інші акти, необхідні для реалізації закону.
До цього нововведення виписати людину з житла без інформування та згоди було неможливо.
Щоб зняти людину з місця реєстрації без її згоди чи присутності, власнику житла має:
Зняття з реєстрації провадиться в день звернення.
Кого і коли виписати із житла неможливо:
“Неповнолітню дитину можна виписати, якщо власник житла подасть заяву про зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (знаходження) батьків або інших законних представників дитини або одного з них така дитина підлягає зняттю із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (знаходження) разом з її батьками або іншими законними представниками чи одним із них”, – розповідає адвокат Тетяна Диналенко.
Варто зазначити, що власник житла не може одноосібно виписати із житла своїх дітей.
Подання заяви про зняття з задекларованого або зареєстрованого місця проживання (знаходження) дитини віком до 14 років або особи, визнаної судом обмежено дієздатною або недієздатною, здійснюється одним із батьків або інших законних представників такої особи за згодою іншого з батьків або законних представників.
Зняття з обліку дитини віком від 14 до 18 років здійснюється за згодою її батьків або інших законних представників або одного з них, крім випадку, передбаченого ст. 15 Закону України “Про надання публічних (електронних публічних) послуг з декларування та реєстрації місця проживання в Україні” (коли така особа є здобувачем освіти та зареєстрована/задекларована у гуртожитку).
Якщо заява про зняття із зареєстрованого місця проживання подається співвласником житла, то потрібна згода інших співвласників житла, що надається особисто або через представника.
Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, щодо яких встановлено опіку або піклування, провадиться за погодженням з органами опіки та піклування.
Важливо розуміти, що зняти з реєстраційного обліку власник може лише за певних умов: таким правом наділений лише той власник, який насамперед володів та продовжує володіти відповідним житлом.
Тобто новий власник квартири, який отримав житло, наприклад, у спадок, не може зняти з реєстрації людину, яка вже була в ній зареєстрована до цього. Це пов’язано з тим, що дія цього закону не поширюється на відносини, пов’язані з виникненням, переходом. та припиненням права власності на житло та права користування житлом”, – каже фахівець.
Виходить, що спадкоємець квартири, подавши відповідну заяву до ЦНАПу, може отримати відмову, оскільки такі дії державний орган може здійснити лише за наявності судового рішення про втрату особою права користування житлом.
Захистити порушені права у разі незгоди зі втратою місця реєстрації можна у судовому порядку, зазначає адвокат.
Скандали навколо зіркового експодружжя Бреда Пітта та Анджеліни Джолі не вщухають. Виявилося, що акторка не дозволяє бачитися його…
Головний рупор Кремля в соцмережах, заступник голови Ради безпеки РФ та колишній російський президент Дмитро…
В Україні продовжуються військовий стан та мобілізація, а отже, чоловіки віком від 18 до 60…
В Ізраїлі посилюється втома від війни, кількість жертв зростає, а масштаби бойових дій розширюються. Про…
Командувача угрупованням російських військ "Південь" генерал-полковника Геннадія Анашкіна звільнили з посади через неправдиві заяви про хід…
Армія Російської Федерації намагається зробити "Шахеди" зі штучним інтелектом. Їх мета - створити рої безпілотників.…