Вихід на пенсію може мати негативний вплив на здоров’я, попереджають фахівці. Сучасні пенсіонери стали менше рухатися та більше спати після завершення трудової діяльності.
Дослідження, проведене в Фінляндії, вказує на те, що ці зміни можуть підвищити ризик серйозних захворювань. Науковці спостерігали за 515 пенсіонерами протягом тижня до та після виходу на пенсію, щоб дізнатися, як змінюються їхні звички.
Результати виявилися тривожними: після звільнення пенсіонери стали спати на 36 хвилин більше щодня, але при цьому їхня фізична активність зменшилася на цілу годину. Це означає, що вони стали менш активними, і такі зміни можуть призвести до проблем зі здоров’ям.
Експерти рекомендують людям похилого віку підтримувати активність принаймні 30 хвилин на день. Це можуть бути прості заняття, як-от швидка прогулянка чи гра в теніс, які не вимагають великих зусиль, але допомагають зберегти тіло в тонусі.
Недостатня фізична активність у літньому віці може призвести до безлічі медичних проблем, зокрема до старечого недоумства, підвищеного тиску та серцево-судинних захворювань. Крім того, малорухливий спосіб життя може підвищити ризик деяких видів раку, таких як рак кишечника і матки.
Отже, важливо пам’ятати, що активність і режим — це ключові складові здорового життя на пенсії. Тож не забувайте про щоденні прогулянки та легкі фізичні вправи, щоб залишатися у формі і підтримувати своє здоров’я на високому рівні.
Україну засипало снігом. Утім, вже від 25 листопада погода різко зміниться. Минулий тиждень вже фактично всі українці…
Цього опалювального сезону тарифи на тепло для населення залишаться без змін завдяки мораторію, введеному через…
Вже зовсім скоро принцеса Уельська та принц Вільям, а також інші члени королівської родини представлятимуть свої різдвяні…
Засуджений вбивця в Китаї спричинив значне обурення в Інтернеті після того, як відсвяткував своє звільнення…
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну багато жінок вивезли своїх дітей за кордон, зокрема в Польщу.…
В Україні впроваджують електронний військовий облік. Новий військово-обліковий документ створюється через застосунок «Резерв+» і використовує…