Адвокати прояснили всі “новинки” 2024 від ТЦК та Міноборони

В Україні продовжується дія військового стану, а також відбувається загальна мобілізація. Так, порушники мобілізаційного законодавства можуть одержати таку кількість штрафів, скільки видів порушень скоїли.

Наприклад, за неоновлення даних, за неперебування на військовому обліку, за неявку до ТЦК за повісткою.

Деталі можливих санкцій щодо ухилянтів пояснили адвокати Марина Бекало та Андрій Межирицький, які спеціалізуються, зокрема й у питаннях мобілізації.

“Ті, хто не оновив свої персональні дані у встановлені терміни – їх дії будуть вважатися порушенням і це може бути перший штраф. Також очікується, що надсилатимуться повістки з позначкою “для оновлення персональних даних”. Якщо буде неявка за повісткою, то це буде вже другий штраф. Найімовірніше, це буде штраф як за неявку за повісткою”, – каже адвокат Марина Бекало.

За її словами, теоретично навіть ті, хто оновив свої персональні дані, пройшли ВВК, але змінили місце проживання, місце роботи та не оновили ці дані – це також може розглядатися як порушення правил військового обліку.

“Якщо ж військовозобов’язаний не оновив свої дані і не оновлює далі – це вважатиметься одним правопорушенням. Тобто щомісяця не накладатимуть штрафи через те, що громадянин не оновив свої дані. Кожна повістка та кожна неявка – це вже буде новим правопорушенням. . Можуть накладатися окремі адміністративні штрафи”, – пояснює адвокат.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTubeВізит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

За словами Марини Бекало, якщо сума штрафів перевищить 160 тис. грн, то стосовно громадянина можуть вжити крайніх заходів – заарештувати житло.

“Це крайні заходи. Я не думаю, що це широко застосовуватиметься. Насамперед, буде блокування банківських рахунків (для ухилянтів, які протягом 15 днів не сплатили штраф і подвоєний штраф), можливо, буде опис майна, де проживає порушник (майно описується з метою його реалізації та погашення штрафу), арешт транспортного засобу та обмеження виїзду за кордон. Обмеження діятимуть, поки штраф не буде сплачений.

За яких умов можуть позбавити права на керування транспортом
Обмеження у праві на керування транспортом є ще однією із санкцій, передбачених для ухилянтів.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

“Є певна процедура. Якщо військовозобов’язаний не з’являється за повісткою, ТЦК має правові підстави для звернення до поліції для реалізації адміністративного затримання та доставки до ТЦК та СП. Якщо поліція з якихось об’єктивних причин не може реалізувати це зобов’язання щодо доставки особи, вона Справляє до ТЦК звіт. У такому випадку ТЦК звертається з позовом до суду про тимчасове обмеження громадянина у праві на керування автомобілем.

Немає на військовому обліку: скільки разів оштрафують

“Насправді дуже багато тих, хто знявся з військового обліку і не став, змінив місце проживання, хто переїхав з тимчасово окупованих територій і навіть не зареєструвався як ВПО. Те, що людина не стала вчасно на військовий облік – це одне правопорушення. є таку людину не штрафуватимуть щомісяця. Штраф – від 17 тис. грн до 25 тис. 500 грн”, – каже Марина Бекало.

Візит до ТЦК, скріншот: Facebook

Можуть одразу штрафувати на 25 500 грн.

Адвокат Андрій Межирицький також каже, що порушника мобілізаційного законодавства може оштрафувати лише один раз за неоновлення даних.

“Однозначно один раз. Надавався час для того, щоб людина вчинила цю дію. Цього, наприклад, не було зроблено. Тобто було скоєно адміністративне правопорушення. За це вона буде притягнута до відповідальності. Усі. Його взаємини з державою вичерпані”, — каже. Андрій Межирицький.

І додає: “Те, що людина не перебуває на військовому обліку – це порушення виявляється в момент встановлення особи. Відповідно, її ставлять на облік і штрафують за те, що вона самостійно цього не зробила. Далі штрафувати підстав немає”.

За даними Межирицького, процедура обмеження у праві керування транспортом ще не запрацювала, хоча всі підстави для цього є.

Візит до ТЦК, скріншот: Facebook

“Але люди, які не оновили свої дані – вони можуть бути лише оштрафовані, позбавити права керування транспортом їх не можуть”, – каже адвокат.

Щодо можливості відбирати житло – це, на думку Межирицького, технічно можливо. До цього він додає, що штраф за неоновлення даних може становити не 17 тисяч гривень, а 25500, оскільки це прописано в законодавстві.

Ольга Степанова

Recent Posts

Українські шахраї видурили у чехів 10 мільйонів гривень: затримано вісьмох

В Україні викрили масштабну аферу з підпільними кол-центрами, які обдурювали громадян Чехії. Учасники схеми представлялися…

2 години ago

Лукашенко вимагає бурити більше нафти у Білорусі

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив негайно посилити геологорозвідку та буріння нафтових свердловин. На його…

2 години ago

Чорногоренко залишила посаду в Міноборони: доля додатків “Резерв+” і “Армія+” під питанням

Одна з ключових фігур цифрової трансформації оборонної сфери покидає міністерську посаду. Заступниця міністра оборони Катерина…

2 години ago

Фудблогерка показала, як приготувати хачапурі на сковорідці за 10 хвилин

Грузинська випічка може бути простою й швидкою. Домашні хачапурі легко готуються без духовки та складного…

2 години ago

Польща депортувала майже 100 українців через кримінальні злочини

Польські прикордонники масово повертають в Україну наших громадян, які порушили місцеві закони. Іноземців, засуджених за…

2 години ago

Газ можуть відключити навіть під час війни: що важливо встигнути за 10 днів

Українці, які накопичили борг за газ, ризикують залишитися без постачання, навіть попри воєнний стан. Закон…

2 години ago