Ставлення до Міжнародного жіночого дня 8 березня погіршилося: його популярність за останні роки суттєво зменшилася.
Про це свідчать результати опитування, проведеного 17-23 лютого Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Ще у 2017 року це свято було одним із найулюбленіших, його відзначала приблизно половина населення (49%). У 2018 році популярність свята знизилася до 45%, у 2020 – до 40%, у 2021 році його назвали улюбленим уже 34% опитаних, у 2023 – 25%.
При цьому серед жінок це свято дещо популярніше (23%), ніж серед чоловіків (18%).
Раніше 8 березня сприймалось як свято «ніжності та краси». Така традиція бере витоки з СРСР. У 20-х роках минулого століття цей наратив поширився на країни так званого соцтабору, він відповідав ідеології радянського режиму.
Але насправді 8 березня відзначається у багатьох країнах світу. Однак в інших культурах воно сприймається як можливість вшанувати роль жінки у суспільстві, їхню боротьбу за гендерну рівність і досягнення у цьому. Рішенням ООН від 1977 року цей день носить назву Міжнародний день боротьби за права жінок.
В українському суспільстві тривають дискусії щодо 8 березня: хтось досі святкує «день весни та краси», хтось – відзначає День боротьби за права жінок.
Наразі в Україні побутує чотири ідеї: залишити 8 березня державним святом і вихідним днем, зробити 8 березня робочим, взагалі скасувати відзначення цього дня та/або перенести «жіночий день» на іншу дату.
Прогноз погоди в Україні вказує на мінливі умови, зокрема можливість випадання снігу в деяких районах.…
Перемовини між Україною та Росією про завершення війни можуть розпочатися у січні наступного року, заявив…
На зміну королеві Єлизаветі II, яка покинула цей світ у вересні 2022 року, на трон…
До кінця листопада 2024 року середня вартість зрідженого вуглеводневого газу в Україні перевищила 35 грн…
Наприкінці жовтня 2024 року Рада національної безпеки та оборони України під керівництвом Президента Володимира Зеленського провела засідання,…
Зазвичай зранку люди постійно кудись поспішають, тому на приготування сніданків виділяється дуже мало часу. Через це в…