У 2024 році ціни на молочну продукцію в Україні почали стрімко зростати, і ця тенденція не збирається зупинятися. Виробники молока та переробні підприємства вже б’ють на сполох через дефіцит сировини та високі виробничі витрати.
Причиною зростання цін стало скорочення поголів’я корів. Якщо на кінець 2024 року їх було 1,26 мільйона, то за прогнозами на 2025 рік ця цифра впаде до 1,18 мільйона. Це, своєю чергою, призводить до зменшення виробництва молока — з 7,3 мільйона тонн у 2024 році до прогнозованих 7,1 мільйона тонн у 2025-му.
На додачу до цього, зростання закупівельних цін на сире молоко стало викликом для переробних підприємств. За останні місяці ціни на молочну сировину виросли на 40% і досягли 20 грн/кг.
Для пересічних громадян це означає значне подорожчання молочних продуктів, таких як молоко, сир, масло та йогурти. Наприклад, родина з двома дітьми, яка щодня купує літр молока, витрачатиме вдвічі більше, ніж рік тому.
Масло, яке є невіддільною частиною багатьох страв, може стати “святковим” продуктом через його вартість.
Сири, особливо твердих сортів, ризикують стати недоступними для багатьох домогосподарств.
Експерти стверджують, що подолати кризу на ринку молока можливо лише за умов державної підтримки. Зокрема, Спілка молочних підприємств України пропонує оновити законодавство, щоб стимулювати фермерів до збільшення поголів’я корів.
У військовозобов'язаних працівників з'явиться можливість перебронювання через "Дію" після 28 лютого 2025 року, але це…
Продукти в основному об'єднані такими органічними речовинами, як жири, білки, вуглеводи тощо. Якщо ми говоримо…
Сестра латвійського баскетболіста Яніса Тімми, який нещодавно пішов із життя, Лелде Жандецка, розповіла, що його…
Відомий український дизайнер Андре Тан, який нещодавно назвав найактуальніші кольори зими 2025, розповів про головні тренди…
Рахунки за розподіл газу за січень з оновленими сумами вже в Особистому кабінеті Газмереж. Про…
В Україні у п'ятницю, 10 січня, місцями погіршиться погода. Зокрема, у низці областей на заході буде мокрий…