Україну завалять імпортним сиром: скільки коштуватиме кілограм на Новий рік

Українські виробники сиру можуть різко збільшити вартість своєї продукції – кілограм якісного сиру на зимові свята коштуватиме до 400 грн. З огляду на це торгівельні мережі розглядають можливість значно збільшити імпорт закордонних сирів, вартість яких значно нижча.

Як повідомили у Інфагро, зростання цін на сир пояснюється невпинним дорожчанням сирого молока. Це призвело до того, що з 1 грудня найбільші сировиробники планують збільшити ціну на свою продукцію відразу на 10%.

Водночас великі торговельні мережі зайняли жорстку позицію і дуже неохоче йдуть на поступки постачальникам. Тому сирзаводи вимушені акумулювати збитки, оскільки сировина вже подорожчала більш ніж на 40%.

“Українці для святкового столу навряд чи зможуть придбати нормальний сир дешевше ніж по 400 грн/кг. Але свято є свято, сир однаково будуть купувати, просто “шматки сиру” в корзинах споживачів будуть дрібнішими”, – стверджують аналітики ринку.

З огляду на це собівартість імпорту сиру європейських виробників вже значно нижча за собівартість вітчизняної продукції. Через це перед святами значна частина українського ринку сирів відійде постачальникам європейських сирів.

“Різниця в ціні з українським “голландським” сиром настільки вражаюча, що мережі не можуть цим не скористатися і завезуть більше імпортного товару“, – прогнозують експерти.

Як відомо, молоко-сировина становить до 60% структури виробничих витрат молокопереробних підприємств. Загалом через його дефіцит в Україні суттєво зросли ціни на молочні продукти як у порівнянні з попереднім місяцем, так і з минулим роком. Також на вартість продукції впливають:

  • інфляція: високі темпи інфляції впливають на вартість усіх складових виробництва, від кормів для худоби до пального для транспортування;
  • зростання витрат на енергоресурси: електроенергія та паливо стали дорожчими, що впливає на всі етапи виробництва та зберігання молочних продуктів;
  • сезонність: узимку виробництво молока традиційно зменшується, що створює додатковий тиск на ринок.

Прогнозується, що зменшення попиту може сприяти певній стабілізації цін у майбутньому. Проте це залежатиме від того, наскільки дефіцит молока-сировини буде вирішено найближчим часом.

Коломієць Надія

Recent Posts

Стало відомо, в якій області України найдорожча земля

Середня вартість 1 га становила 46 678 грн ($1 163). Про це інформує пресслужба Мінагрополітики. За даними…

1 хв. ago

Як відростити довге волосся: дієві лайфхаки

Мрієте про довге та здорове волосся? Це цілком можливо, якщо дотримуватись певних правил догляду та…

7 хв. ago

FT: Маск хоче домогтися відставки прем’єра Британії

Американський мільярдер Ілон Маск збирається домогтися відставки прем'єр-міністра Великобританії Кіра Стармера та обговорює шляхи досягнення цієї мети з однодумцями…

14 хв. ago

Результатами тестувань шокують: які професії залишаться без компетентних фахівців

Результати досліджень Державної служби якості освіти свідчать про серйозні проблеми з підготовкою студентів технічних спеціальностей у коледжах…

26 хв. ago

Новий раунд “Рамштайну”: що очікувати від зустрічі

Чергова зустріч у форматі "Рамштайн" відбудеться сьогодні, 9 січня. Представники Контактної групи з питань оборони…

37 хв. ago

Фіцо домовився з Путіним щодо постачання газу до Словаччини

Прем'єр-міністр Роберт Фіцо заявив, що під час зустрічі в Москві з диктатором Володимиром Путіним домовився про забезпечення постачання російського…

47 хв. ago