Після майже трьох років повномасштабної війни з Росією, Володимир Зеленський має на меті отримати більше фінансових ресурсів. Однак йому також потрібно не перевантажувати населення, яке страждає від економічних наслідків війни.
Напруга була особливо помітна, коли президент України підписав закон про найбільше підвищення податків та запровадив програму Зимової єПідтримки, пише 24 канал з посиланням на New York Times.
Нагадаємо, що уряд України заявив, що кожен громадянин матиме право отримати одноразову виплату в розмірі 1 000 гривень.
У виданні зазначили, що ця сума досить скоромною, особливо у порівнянні із середньою місячною зарплатою в Україні. Однак влада назвала цей крок способом демонстрації підтримки українців. Сам Володимир Зеленський сказав, що для багатьох сімей і для країни в цілому ця допомога є відчутною.
Водночас аналітики стверджують, що подібна виплата є виваженим кроком українського лідера. Її мета – це зміцнення своєї популярності серед населення, яке дедалі більше втомлюється від війни.
Ця втома ще більше посилилася через цьогорічну мобілізаційну кампанію, яка оголила розкол у суспільстві, а також через корупційні скандали, що затьмарили репутацію уряду,
– пише NYT.
Журналісти відзначили, що виплати у розмірі 1 000 гривень під час економічних труднощів стали своєрідною символічною традицією в Україні. Подібні заходи впроваджували різні уряди протягом останніх двох десятиліть.
Наприклад, сам Зеленський вже запроваджував схожу програму у 2021 році під час пандемії коронавірусу. Тоді уряд пропонував таку суму кожному, хто зробив вакцинацію.
Рішення про виплату виглядає як спроба пом’якшити негативний вплив підвищення податків. Збільшення, яке набуло чинності в неділю — того ж дня, коли стартувала програма підтримки, — передбачає підвищення податку на доходи, спрямованого на військові витрати, з 1,5% до 5%, — пояснює New York Times.
Економісти розкритикували програму виплат та назвали її неефективним економічним інструментом. Зокрема вони стверджували, що невеликі індивідуальні виплати матимуть незначний вплив на стимулювання економіки, тоді як загальну суму була б більш доцільно використати на потреби армії.
Так Юрій Гайдай, старший економіст Центру економічної стратегії, київської дослідницької групи, зазначив, що для суттєвого соціального впливу допомога мала б бути спрямована на українців, які перебувають у скрутному становищі.
Йдеться зокрема про такі верстви населення:
Зазначено, що Зеленський, ймовірно, вже “замислюється про свою долю на повоєнних виборах і може хвилюватися, що він може програти”, бо українці хочуть бачити нові обличчя.
Чимало експертів вказують на генерала Валерія Залужного, колишнього головнокомандувача Збройних сил України, який є на потенційно сильним опонентом Зеленського.
Священник ПЦУ Ярослав Ясенець заявив, що молитва святому Іоанну Воїну допоможе ТЦК у кращому пошуку…
У 2025 році деякі українці мають можливість отримати додаткову фінансову підтримку після народження дитини. Про…
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський народився у російському селі у Володимирській області. Проте більша частина його…
В Україні триває мобілізація через повномасштабну війну, але деякі категорії чоловіків можуть отримати бронь від…
Президент України Володимир Зеленський передусім повинен обговорювати питання переговорів із Росією з українським народом, а…
Вперше за два тижні криптовалюта Bitcoin змогла подолати рівень $100 000, оскільки ралі на фондовому…