“Бусифікацію” заборонили, але лише на папері: силова мобілізація створює проблеми військовим

Попри офіційну заборону “бусифікації”, деякі Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки продовжують ігнорувати домовленості. Депутати Верховної Ради гостро розкритикували такі дії, наголошуючи, що це не тільки порушує закон, а й шкодить репутації Збройних Сил України.

У травні 2024 року Генеральний штаб і Міністерство оборони домовилися з парламентом про припинення примусової мобілізації у громадських місцях. Натомість були розширені повноваження органів місцевого самоврядування для організації мобілізаційних заходів.

Бусифікація. фото: скрін з youtubeБусифікація. фото: скрін з youtube
Бусифікація. фото: скрін з youtube

Однак, як зазначила народна депутатка Соломія Бобровська, ця домовленість залишилася лише на папері. “У деяких регіонах, таких як Закарпаття, Одещина та Буковина, примусова мобілізація набула системного характеру. Людей забирають з вулиць силоміць — це антиреклама служби у ЗСУ”, — наголосила вона.

Депутати акцентують на тому, що “бусифікація” створює низку проблем. Військові частини отримують людей, які за законом взагалі не підлягають мобілізації — багатодітних батьків, осіб з інвалідністю тощо. Ці ситуації викликають юридичні суперечки, які доводиться вирішувати командирам учбових центрів.

мобілізація в Полтаві \ кадр з відео

“У підсумку, замість злагодженої роботи і поваги до служби у ЗСУ, ми отримуємо недовіру і страх серед громадян”, — підкреслила Бобровська.

Як з’ясувалося, притягнення до відповідальності керівників ТЦК, які організовують “бусифікацію”, залишається рідкісним явищем. Парламентський комітет з питань національної безпеки вже звернувся до Міністерства оборони з вимогою вжити заходів, однак системного вирішення поки немає.

У час війни довіра громадян до військових структур є критично важливою. “Бусифікація” руйнує цей зв’язок, створюючи негативний імідж не лише для ТЦК, але й для всієї армії.

Замість свавілля на вулицях, депутати пропонують посилити інформаційну роботу, підвищити якість умов служби та гарантії для мобілізованих.

Коломієць Надія

Recent Posts

Докучає шкідлива звичка: як швидко “перепрограмувати” мозок

Шкідливі звички — це не лише про куріння чи переїдання. Це будь-які повторювані дії, які…

4 години ago

Автомати замість книжок: хто не уникне військового вишколу за новим законом

Нещодавно міністр освіти і науки України Оксен Лісовий повідомив, що з 1 вересня 2025 року в…

4 години ago

Прощення боргу від банку може обернутися спустошенням гаманця: доведеться сплатити податки

Якщо банк вибачив чи анулював вашу кредитну заборгованість, не поспішайте радіти – це може вплинути…

4 години ago

Чехія незаконно відмовляє у тимчасовому захисті українцям: хто під загрозою

Чехія продовжує відмовляти у тимчасовому захисті українцям, які подавали заяву на такий самий захист в…

4 години ago

Жодного шансу на відстрочку: які документи більше “не існують” для ТЦК

Сотні військовозобов’язаних українців опинилися у правовій пастці. Після ліквідації медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), документи, які…

5 години ago

Бонус за працю: хто з українців зможе отримати 10 пенсій однією виплатою у 2025 році

2025 року для деяких українців передбачено приємний фінансовий бонус при виході на пенсію — одразу…

5 години ago