В Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року. На особливий період критично важливі підприємства можуть забронювати своїх працівників.
Адвокатка Тетяна Савченко для УНІАН пояснила, які професії мають бронь від мобілізації. За її словами, бронюванню підлягають усі держслужбовці категорії А та 50% державних службовців категорій Б, В.
Також бронь від мобілізації можуть отримати:
Більшість підприємств можуть забронювати лише до 50% своїх працівників на строк не більше ніж шість місяців, після чого бронювання потрібно оновити. Проте для підприємств, які забезпечують безперервну роботу енергетичної системи, займаються фортифікаційними роботами або працюють над технологіями оборонного призначення, дозволяється бронювати до 100% працівників. Також повну бронь отримують співробітники дипломатичних установ, Червоного Хреста та інших гуманітарних організацій.
Для підприємств, визнаних об’єктами критичної інфраструктури, керівництво подає список військовозобов’язаних співробітників до Генштабу. Рішення щодо бронювання приймається протягом трьох робочих днів, після чого ТЦК отримує підтвердження.
Кожен заброньований працівник отримує документ, що підтверджує відстрочку. Оформлення броні можливе також через сервіс “Дія”, де система використовує інформацію з бази “Оберіг”.
Працівники, що працюють на ФОП або за гіг-контрактами, не мають права на бронювання, оскільки Міністерство оборони не бачить спеціальностей таких працівників. Бронюванню підлягають лише офіційно працевлаштовані особи, які перебувають на військовому обліку.
Згідно з постановою Кабміну №675, для отримання броні від мобілізації не потрібно проходити військово-лікарську комісію.
Нагадуємо, що Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, зокрема через портал “Дія”. Згідно з новими правилами, бронь можуть отримати громадяни, які перебувають на персональному військовому обліку в державних органах, підприємствах або установах.
Про це йдеться у постанові від 1 жовтня 2024 року № 1125. Уряд також оновив вимоги до інформації, що має міститися у таких списках, додавши нові дані:
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…