Що не мають права робити працівники ТЦК

Юристка пояснила, які дії співробітників військкоматів вважаються порушенням закону

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Представники ТЦК та СП мають право перевіряти документи у військовозобов’язаних громадян на вулиці та інших місцях.

Однак деякі дії співробітників військкоматів можуть виходити за межі їхніх законних повноважень.Старша юристка практики військового права юридичної компанії “Приходько та партнери” Тетяна Козян розповіла для РБК-Україна, що не мають права робити представники ТЦК.

Відповідно до закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” і Постанови Кабміну №560, ТЦК мають суворо регламентовані права та обов’язки.

“Ці документи визначають законні дії, які ТЦК може вчиняти, а також ті, що вважаються протиправними”, — пояснює Козян.

За словами юристки, працівники ТЦК не мають права робити:

  • затримувати або примусово доставляти військовозобов’язаних. Примусовий привід можливий лише на підставі рішення суду і за участю правоохоронних органів;
  • порушувати процедуру медичного огляду. Виклик на медкомісію повинен відбуватися в чітко встановленому порядку. Якщо ТЦК змушує пройти ВЛК осіб, що мають законну відстрочку або визнані непридатними, це вважається порушенням закону;
  • здійснювати самовільні перевірки або входити до житла військовозобов’язаного без дозволу, а також чинити тиск або примушувати осіб до мобілізації, якщо вони мають законне право на відстрочку.

Також представники ТЦК не можуть розголошувати дані громадян. Відповідно до закону, дані про військовозобов’язаних є конфіденційними. Неправомірне розголошення або неналежне зберігання таких даних є порушенням.

Юристка зазначає, що співробітники військкоматів мають право вручати повістки для уточнення облікових даних, проходження медичних оглядів та для мобілізації. Повістки можуть вручатися за місцем проживання, роботи або особисто під підпис. Якщо військовозобов’язаний відмовляється від підпису, це фіксується як відмова, каже Козян.

“У разі ухилення військовозобов’язаного від мобілізації ТЦК може залучати поліцію для встановлення місця перебування особи або здійснення примусового приводу на підставі рішення суду”, — підкреслює юристка.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

5 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

6 години ago