Повістки не було, але ви у розшуку: українців попередили про несподіванки від ТЦК

Ситуація з мобілізацією в Україні стає дедалі серйознішою, і зараз навіть чоловіки, які своєчасно оновили свої військові дані через Резерв+, можуть потрапити під розшук. Це питання підняла адвокатка Таміла Алексик, пояснивши процедуру оголошення в розшук військовозобов’язаних, які не з’являються до територіальних центрів комплектування після отримання повістки.

Зазвичай розшук військовозобов’язаного можливий, якщо відкрито кримінальне провадження за фактом ухилення від мобілізації. Порядок дій виглядає так: інформація про відсутнього передається ТЦК до поліції, після чого відкривається кримінальне провадження та особа оголошується у розшук. Також важливо, що перед оголошенням у розшук чоловікові повинні направити офіційне повідомлення про підозру. Якщо особа отримала повідомлення, але проігнорувала його, поліція може ініціювати процедуру розшуку.

"Резерв+", скріншот: Facebook"Резерв+", скріншот: Facebook
“Резерв+”, скріншот: Facebook

Так, адвокатка Алексик зазначає, що інколи чоловіки опиняються у розшуку, не отримавши жодної повістки. Закон дозволяє направляти повістку поштою, і не має значення, чи отримав її адресат, головне – факт відправлення. Це призводить до маніпуляцій, і деякі військовозобов’язані дізнаються про свій статус тільки через Резерв+ або інші джерела.

Якщо ви дізналися, що перебуваєте в розшуку, і впевнені у своїй невинуватості, адвокати радять:

  1. З’ясувати, хто і на яких підставах оголосив вас у розшук, зробивши запит до Національної поліції.
  2. Можна звернутися безпосередньо до слідчого для скасування постанови, проте це передбачає особисте вручення підозри, що може мати негативні наслідки.
  3. Безпечніший варіант – оскаржити постанову в суді. Для цього слід подати скаргу та надати документи, що підтверджують поважну причину відсутності, наприклад, медичні довідки або документи про відрядження.

В такому випадку важливо отримати копію постанови та оскаржити її в суді. Варто також звернути увагу, що саме поліція оголошує розшук на основі даних від слідчого, а не ТЦК.

Якщо Національна поліція знаходить військовозобов’язаного, що перебуває у розшуку, його доставляють до найближчого ТЦК. Там складається протокол про адміністративне порушення, і, якщо військовозобов’язаний зможе підтвердити поважну причину своєї відсутності, справа може бути закрита. Інакше, йому загрожує адміністративний штраф.

Важливо розуміти, що навіть формальні порушення можуть призвести до серйозних наслідків. Тому військовозобов’язаним чоловікам радять слідкувати за оновленням своїх даних та зберігати всі підтвердження, які можуть допомогти в разі виникнення юридичних проблем.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Нацбанк продає 5 грн з особливим дизайном: кожен отримає лише по 1 штуці

Національний банк проводить реалізацію пам'ятної монети "Чорнобиль. Відродження. Лось європейський". Її номінал складає 5 грн. Ціна –…

2 хв. ago

Криптокомпанія Трампа вимагала мільйони за “партнерство”: навколо президента США розгорається новий скандал

Президент США Дональд Трамп опинився в центрі скандалу через свою криптовалютну компанію World Liberty Financial.…

11 хв. ago

Штрафи за джипінг збільшили в 50 разів: Верховна Рада проголосувала за закон про захист заповідників

Верховна Рада України 29 квітня підтримала в першому читанні законопроєкт № 11309, розроблений Міністерством захисту…

20 хв. ago

Всіх працівників ТЦК переводять у зону бойових дій: Генштаб ЗСУ оголосив про зміни

У Генеральному штабі ЗСУ заявили, що для удосконалення роботи ТЦК та СП проводять перевірки щодо…

28 хв. ago

Психологи порадили просту вправу, яка зніме стрес усього за 5 хвилин

Психологи стверджують, що час, проведений на природі, допомагає знизити стрес. Численні дослідження показують, що коли люди виходять на…

37 хв. ago

Телефонують із банку: українців попередили про чергову шахрайську схему

У «Центрі протидії дезінформації» попередили про нову схему, за допомогою якої шахраї виманюють дані від клієнтів великого…

46 хв. ago