Пенсії виплачуватимуть зовсім за іншою системою: гроші заберуть у простого народу

Міністерство соціальної політики представило законопроект під назвою «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення».

Ця пропозиція зробить обов’язковою як для працівників, так і для роботодавців внесення внесків до державних або приватних пенсійних фондів у рамках нової накопичувальної пенсійної системи.

Згідно з цим планом, внески будуть відніматися безпосередньо із заробітної плати, як зазначено у нещодавньому оголошенні Міністерства. Запропонований закон, відкритий публічного обговорення, передбачає поступове зниження ставки єдиного соціального внеску (ЕСВ). Ставка ЄСВ знизиться з 22% до 17% першого року, потім до 16% другого року і зрештою до 15%, починаючи з третього.

Внески співробітників:

Спочатку працівники будуть вносити 1% від своєї заробітної плати, збільшуючись до 2% у другий рік та 3% з третього. Крім того, працівники можуть добровільно вибрати внесення додаткових 1%, 2% або 3% залежно від року, які вони можуть розпочати, припинити чи відновити у будь-який час, повідомивши свого роботодавця.

Внески роботодавця:

Роботодавці будуть вносити ці внески, починаючи з 1% першого року, 2% другого і 3% з третього. До четвертого року частина єдиного соціального внеску роботодавця спрямовуватиметься на накопичувальну пенсію, за умови, що співробітник також внесе додатковий внесок зі свого власного доходу.

Пенсіонери

Положення для самозайнятих осіб:

Ці люди будуть підлягати аналогічній шкалі внесків, починаючи з 1% від свого доходу в перший рік, потім збільшуючись до 2% у другій та 3% у наступні роки.

Процес оплати та штрафи:

Внески роботодавця будуть включені в єдиний соціальний внесок та відображатимуться окремо. Якщо роботодавець затримує чи пропускає платежі, буде застосовано штраф у розмірі 20% від простроченої суми.

Основа нарахування та вибір фонду:

Накопичувальні внески ґрунтуються на заробітній платі, включаючи всі основні та додаткові. Фізичним особам необхідно буде обрати пенсійний фонд для своїх заощаджень. Якщо вибір не зроблено, кошти будуть автоматично направлені до Державного накопичувального фонду.

Довідкова інформація про накопичувальну пенсійну систему:

Україна намагається запровадити накопичувальну пенсійну систему із початку 2000-х років. Однак попередні зусилля були утруднені нерозвиненістю фондового ринку та обмеженими можливостями захисту заощаджень від інфляційних ризиків.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Мобілізація жінок: сто тисяч українок одягнуть чоловічу військову форму цієї зими

За словами депутата парламенту Ірини Нікорак, понад 100 000 жінок у Силах оборони цієї зими…

3 хв. ago

Чи доведеться українцям мерзнути взимку: енергетики дали прогноз

Колишня очільниця Міністерства енергетики Ольга Буславець у своїй публікації поділилася експертною думкою та даними про запаси газу,…

12 хв. ago

“Давно в роботі”: нардеп від “Слуги народу” хоче зробити мурал Трампа в Києві

Дональд Трамп і республіканці здобули впевнену перемогу на президентських і парламентських виборах в США. Нардеп від…

25 хв. ago

Шольц звільнив міністра фінансів на тлі можливості розпаду коаліції, – Bild

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відправив у відставку міністра фінансів Крістіана Лінднера. У країні є можливість…

33 хв. ago

Вчені дослідили, що допомагає знизити ризик раку кишечника на 11%

Згідно з дослідженням, більша активність вранці та ввечері може знизити ризик раку кишечника на 11%.…

42 хв. ago

Дональд Трамп-молодший пов’язав арешт P. Diddy з політичною змовою

Дональд Трамп-молодший заявив, що арешт репера P. Diddy (справжнє ім'я – Шон Комбз) може бути…

51 хв. ago