Міністерство соціальної політики представило законопроект під назвою «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення».
Ця пропозиція зробить обов’язковою як для працівників, так і для роботодавців внесення внесків до державних або приватних пенсійних фондів у рамках нової накопичувальної пенсійної системи.
Згідно з цим планом, внески будуть відніматися безпосередньо із заробітної плати, як зазначено у нещодавньому оголошенні Міністерства. Запропонований закон, відкритий публічного обговорення, передбачає поступове зниження ставки єдиного соціального внеску (ЕСВ). Ставка ЄСВ знизиться з 22% до 17% першого року, потім до 16% другого року і зрештою до 15%, починаючи з третього.
Внески співробітників:
Спочатку працівники будуть вносити 1% від своєї заробітної плати, збільшуючись до 2% у другий рік та 3% з третього. Крім того, працівники можуть добровільно вибрати внесення додаткових 1%, 2% або 3% залежно від року, які вони можуть розпочати, припинити чи відновити у будь-який час, повідомивши свого роботодавця.
Внески роботодавця:
Роботодавці будуть вносити ці внески, починаючи з 1% першого року, 2% другого і 3% з третього. До четвертого року частина єдиного соціального внеску роботодавця спрямовуватиметься на накопичувальну пенсію, за умови, що співробітник також внесе додатковий внесок зі свого власного доходу.
Положення для самозайнятих осіб:
Ці люди будуть підлягати аналогічній шкалі внесків, починаючи з 1% від свого доходу в перший рік, потім збільшуючись до 2% у другій та 3% у наступні роки.
Процес оплати та штрафи:
Внески роботодавця будуть включені в єдиний соціальний внесок та відображатимуться окремо. Якщо роботодавець затримує чи пропускає платежі, буде застосовано штраф у розмірі 20% від простроченої суми.
Основа нарахування та вибір фонду:
Накопичувальні внески ґрунтуються на заробітній платі, включаючи всі основні та додаткові. Фізичним особам необхідно буде обрати пенсійний фонд для своїх заощаджень. Якщо вибір не зроблено, кошти будуть автоматично направлені до Державного накопичувального фонду.
Довідкова інформація про накопичувальну пенсійну систему:
Україна намагається запровадити накопичувальну пенсійну систему із початку 2000-х років. Однак попередні зусилля були утруднені нерозвиненістю фондового ринку та обмеженими можливостями захисту заощаджень від інфляційних ризиків.
В Україні з'явилися нові правила для поповнення банківських карток, які суттєво вплинуть на можливість швидких…
Творці мультсеріалу "Сімпсони" змогли передбачити результати виборів у США ще 24 роки тому. В епізоді 2000 року було…
Попри загальну мобілізацію в Україні, студенти мають право на відстрочку від призову, однак не всі. Не…
До своєї політичної кар'єри Дональду Трампу вдалося побудувати династію з багатомільйонним спадком, брендом і великою кількістю нерухомості.…
Насамперед, дієтологи радять не їсти надто часто білий шліфований рис. Хоча він і має більш…
Республіканець Дональд Трамп, який назвав себе обраним президентом США та станцював переможний танець, спостерігав за підрахунком голосів…