Пенсії виплачуватимуть зовсім за іншою системою: гроші заберуть у простого народу

Міністерство соціальної політики представило законопроект під назвою «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення».

Ця пропозиція зробить обов’язковою як для працівників, так і для роботодавців внесення внесків до державних або приватних пенсійних фондів у рамках нової накопичувальної пенсійної системи.

Згідно з цим планом, внески будуть відніматися безпосередньо із заробітної плати, як зазначено у нещодавньому оголошенні Міністерства. Запропонований закон, відкритий публічного обговорення, передбачає поступове зниження ставки єдиного соціального внеску (ЕСВ). Ставка ЄСВ знизиться з 22% до 17% першого року, потім до 16% другого року і зрештою до 15%, починаючи з третього.

Внески співробітників:

Спочатку працівники будуть вносити 1% від своєї заробітної плати, збільшуючись до 2% у другий рік та 3% з третього. Крім того, працівники можуть добровільно вибрати внесення додаткових 1%, 2% або 3% залежно від року, які вони можуть розпочати, припинити чи відновити у будь-який час, повідомивши свого роботодавця.

Внески роботодавця:

Роботодавці будуть вносити ці внески, починаючи з 1% першого року, 2% другого і 3% з третього. До четвертого року частина єдиного соціального внеску роботодавця спрямовуватиметься на накопичувальну пенсію, за умови, що співробітник також внесе додатковий внесок зі свого власного доходу.

Пенсіонери

Положення для самозайнятих осіб:

Ці люди будуть підлягати аналогічній шкалі внесків, починаючи з 1% від свого доходу в перший рік, потім збільшуючись до 2% у другій та 3% у наступні роки.

Процес оплати та штрафи:

Внески роботодавця будуть включені в єдиний соціальний внесок та відображатимуться окремо. Якщо роботодавець затримує чи пропускає платежі, буде застосовано штраф у розмірі 20% від простроченої суми.

Основа нарахування та вибір фонду:

Накопичувальні внески ґрунтуються на заробітній платі, включаючи всі основні та додаткові. Фізичним особам необхідно буде обрати пенсійний фонд для своїх заощаджень. Якщо вибір не зроблено, кошти будуть автоматично направлені до Державного накопичувального фонду.

Довідкова інформація про накопичувальну пенсійну систему:

Україна намагається запровадити накопичувальну пенсійну систему із початку 2000-х років. Однак попередні зусилля були утруднені нерозвиненістю фондового ринку та обмеженими можливостями захисту заощаджень від інфляційних ризиків.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

«Перечекати ядерний вибух»: на тлі погроз Путіна жителі Британії розкуповують бункери

У Великій Британії місцеві жителі масово розкуповують бункери і навіть роблять їх своїми руками через…

8 хв. ago

МКС видав ордери на арешт премʼєра та міністра оборони Ізраїля: в чому їх звинувачують

Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху та міністра оборони Йоава Галланта.…

16 хв. ago

Ніхто не хоче купувати: у Венеції продають розкішний палац, мешканці якого раптово помирали

Розкішний палац Ка'Даріо у Венеції вирішили продати за 15 мільйонів фунтів. Це чудова архітектурна пам'ятка…

27 хв. ago

Захист даних: важливі аспекти хмарної безпеки

Навіть діти знають, що світ інтернету, крім корисної інформації, несе і певну загрозу.

36 хв. ago

Астероїд Психея зміг би перетворити кожного на Землі на мільярдера

Астероїд 16 Психея, з металами вартістю 10 трильйонів доларів, гіпотетично міг би перетворити кожну людину на…

36 хв. ago

Від танцівниці до дружини принца: що відомо про шведську принцесу Софію

Софія Крістіна Гелльквіст – дружина принца Швеції Карла Філіпа та мати його трьох синів. А…

44 хв. ago