Лише 16% українців оцінюють добробут своєї родини як «дуже хороший» – опитування

Близько третини українців оцінюють добробут своєї родини як «дуже поганий». Тоді як 16% – як дуже хороший. Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова. 

У травні 2021 р. лише 36% оцінювали добробут своєї родини як «дуже» або «досить» поганий, 48% — як «не поганий і не добрий», 14% — як «добрий» або «дуже добрий»). У вересні–жовтні 2022 р. дещо зросла частка громадян, які оцінювали його як «дуже» або «досить» поганий» (до 39%), частка тих, хто вважав його «добрим» або «дуже добрим», знизилася до 10%.

скриншот: razumkov.org.ua

За даними опитування, проведеного у лютому–березні 2023 р., так само, як і оцінка економічної ситуації в країні, оцінка добробуту родини дещо покращилася і стала близькою до показників, які були зафіксовані у травні 2021 р.: 35% оцінювали його як «дуже» або «досить» поганий, 50% — як «не поганий і не добрий», 12% — як «добрий» або «дуже добрий». У грудні 2023 р. оцінки рівня добробуту власної родини дещо погіршилися (відповідно 37%, 51% і 10,5%) і статистично значуще не відрізнялися від тих, які спостерігалися у вересні–жовтні 2022 р.

скриншот: razumkov.org.ua

Однак, результати опитування, проведеного у вересні 2024 р. (відповідно 31%, 50% і 16%) демонструють деяке покращення порівняно з груднем минулого року і є навіть дещо кращими за показники «довоєнного» 2021 року.

скриншот: razumkov.org.ua

При оцінюванні рівня матеріального добробуту власної родини з точки зору того, які покупки дозволяють здійснювати родинні доходи, після початку повномасштабної агресії порівняно з червнем 2021 р. дещо зросла як частка громадян, які відповідають, що ледве зводять кінці з кінцями, грошей не вистачає навіть на необхідні продукти (з 9% у червні 2021 р. до 12% у вересні 2024 р.) так і частка тих, хто відповідає, що живе забезпечено, але зробити деякі покупки поки що не в змозі (купити квартиру, автомобіль) (з 6% до 9%), при зменшенні частки тих, хто відповідає, що їхній родині «у цілому на життя вистачає, але придбання речей тривалого вжитку, таких як меблі, холодильник, телевізор, уже викликає труднощі» (з 44% до 41%).

скриншот: razumkov.org.ua

Приблизно рівними серед громадян є частки тих, хто відповідає, що при купівлі продуктів харчування частіше намагаються купувати найдешевші продукти, менше зважаючи на їх якість (44%), і тих, хто частіше дозволяє собі купувати більш якісні (більш корисні чи смачні) продукти, навіть якщо вони дорожчі (45%). Останні становлять лише 15% серед тих, хто відповідає, що «ледве зводять кінці з кінцями» і 81% серед тих, хто відповідає що «живуть забезпечено».

скриншот: razumkov.org.ua

Порівняно з 2005 роком з 38% до 54% зросла частка громадян, які основну частину засобів до існування отримують за рахунок заробітної плати і з 38% до 29% зменшалася частка тих, хто живе переважно за рахунок пенсії, стипендії, грошової допомоги чи аліментів, з 7% до 2,5% — за рахунок запасів чи доходів, отриманих у підсобному господарстві, на земельній ділянці, з 5% до 3% — за рахунок побічних приробітків, з 3% до 2% — за рахунок доходів від підприємництва.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Гетманцев пропонує примусово змусити українців купувати військові облігацій

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев хоче обговорити запровадження обов'язкової купівлі населенням військових облігацій.…

7 хв. ago

“Робила це не вперше”: ще одна посадовиця МСЕК “погоріла” на хабарі (фото)

Заступницю головного лікаря Центральної Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) затримано під час одержання неправомірної вигоди. Про…

12 хв. ago

Хто не платить – отримує повістки: прем’єр Шмигаль заявив, кого “наказано” мобілізувати першими

За останні два місяці 98% повісток розсилали людям, які не платять податків і ніде не…

15 хв. ago

Польща хоче запустити новий потяг до України

Один з польських перевізників планує відкрити пасажирське сполучення за маршрутом "Варшава Всходня - Дорогуськ (кордон)".…

30 хв. ago

Шойгу зібрався бігти до Китаю: що сталося

В останні місяці ситуація навколо колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу стає все більш напруженою, пише «Діалог.UA» . Як…

45 хв. ago

Що можна посадити під зиму, крім часнику: поради дачників

Окрім часнику, під зиму можна висаджувати цибулю-сівок, моркву, кріп, петрушку та навіть буряк, пише Експерт.…

51 хв. ago