Лише 16% українців оцінюють добробут своєї родини як «дуже хороший» – опитування

Близько третини українців оцінюють добробут своєї родини як «дуже поганий». Тоді як 16% – як дуже хороший. Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова. 

У травні 2021 р. лише 36% оцінювали добробут своєї родини як «дуже» або «досить» поганий, 48% — як «не поганий і не добрий», 14% — як «добрий» або «дуже добрий»). У вересні–жовтні 2022 р. дещо зросла частка громадян, які оцінювали його як «дуже» або «досить» поганий» (до 39%), частка тих, хто вважав його «добрим» або «дуже добрим», знизилася до 10%.

скриншот: razumkov.org.ua

За даними опитування, проведеного у лютому–березні 2023 р., так само, як і оцінка економічної ситуації в країні, оцінка добробуту родини дещо покращилася і стала близькою до показників, які були зафіксовані у травні 2021 р.: 35% оцінювали його як «дуже» або «досить» поганий, 50% — як «не поганий і не добрий», 12% — як «добрий» або «дуже добрий». У грудні 2023 р. оцінки рівня добробуту власної родини дещо погіршилися (відповідно 37%, 51% і 10,5%) і статистично значуще не відрізнялися від тих, які спостерігалися у вересні–жовтні 2022 р.

скриншот: razumkov.org.ua

Однак, результати опитування, проведеного у вересні 2024 р. (відповідно 31%, 50% і 16%) демонструють деяке покращення порівняно з груднем минулого року і є навіть дещо кращими за показники «довоєнного» 2021 року.

скриншот: razumkov.org.ua

При оцінюванні рівня матеріального добробуту власної родини з точки зору того, які покупки дозволяють здійснювати родинні доходи, після початку повномасштабної агресії порівняно з червнем 2021 р. дещо зросла як частка громадян, які відповідають, що ледве зводять кінці з кінцями, грошей не вистачає навіть на необхідні продукти (з 9% у червні 2021 р. до 12% у вересні 2024 р.) так і частка тих, хто відповідає, що живе забезпечено, але зробити деякі покупки поки що не в змозі (купити квартиру, автомобіль) (з 6% до 9%), при зменшенні частки тих, хто відповідає, що їхній родині «у цілому на життя вистачає, але придбання речей тривалого вжитку, таких як меблі, холодильник, телевізор, уже викликає труднощі» (з 44% до 41%).

скриншот: razumkov.org.ua

Приблизно рівними серед громадян є частки тих, хто відповідає, що при купівлі продуктів харчування частіше намагаються купувати найдешевші продукти, менше зважаючи на їх якість (44%), і тих, хто частіше дозволяє собі купувати більш якісні (більш корисні чи смачні) продукти, навіть якщо вони дорожчі (45%). Останні становлять лише 15% серед тих, хто відповідає, що «ледве зводять кінці з кінцями» і 81% серед тих, хто відповідає що «живуть забезпечено».

скриншот: razumkov.org.ua

Порівняно з 2005 роком з 38% до 54% зросла частка громадян, які основну частину засобів до існування отримують за рахунок заробітної плати і з 38% до 29% зменшалася частка тих, хто живе переважно за рахунок пенсії, стипендії, грошової допомоги чи аліментів, з 7% до 2,5% — за рахунок запасів чи доходів, отриманих у підсобному господарстві, на земельній ділянці, з 5% до 3% — за рахунок побічних приробітків, з 3% до 2% — за рахунок доходів від підприємництва.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Масштабна реформа: обов’язкові предмети у школах зменшать вдвічі

З 2027 року на українських старшокласників чекає навчальна революція: у 10-12 класах будуть обов'язковими лише…

5 хв. ago

Блогерка показала, як одягаються жінки у 60 років: ви будете шоковані

60-річна одеситка шокувала мережу своїм виглядом. Жінка активно веде соцмережі – інстаграм та тікток й…

6 хв. ago

Чому ми прокидаємося о 3-й ранку: дали відповідь

Прокидатися о третій або четвертій ранку цілком нормально. Насправді більшість із нас прокидається кілька разів…

18 хв. ago

На водіїв в Україні чекають суттєві зміни: що зміниться

На водіїв в Україні чекають суттєві зміни - з 1 січня 2025 року зростуть суми відшкодування…

30 хв. ago

“Fuck”: у німецькому виданні Die Zeit відреагували на перемогу Трампа на виборах

Дональд Трамп переміг на виборах США та став резидентом держави. Німецьке видання відреагувало на його…

38 хв. ago

Що відомо про наслідки атаки “Шахедів” у Києві

У Києві в результаті дронової атаки цієї ночі фіксують падіння уламків ворожих повітряних цілей у…

44 хв. ago