В Україні прогули на роботі регулюються Кодексом законів про працю (КЗпП), де чітко вказано, що грошові штрафи за порушення трудової дисципліни, такі як прогули, не передбачені. Це означає, що роботодавець не має права штрафувати працівника за відсутність на робочому місці без попередження або дозволу.
Будь-які спроби застосувати такі фінансові покарання вважаються незаконними. Прогулом вважається будь-яка відсутність працівника на робочому місці без попередження керівництва або адміністрації підприємства.
Стаття 147 КЗпП визначає два основні покарання за такі порушення трудової дисципліни:
Деякі організації можуть мати внутрішні правила або колективні договори, які передбачають додаткові санкції за прогули, такі як відмова у виплаті премій. Тому важливо ознайомитися з документами, що регулюють роботу на підприємстві.
Крім прогулів, працівник може стикнутися з мобінгом — систематичними утисками чи психологічним насильством з боку колег або керівництва. Це може проявлятися у приниженні, знущаннях або блокуванні кар’єрного зростання.
Працівники, які стали жертвами мобінгу, мають кілька варіантів захисту своїх прав:
Мобінг визначається як умисні дії, що принижують честь і гідність працівника, та можуть мати серйозні наслідки для його здоров’я. Важливо документувати такі випадки та відстоювати свої права.
В Архангельській області Росії під час гри в хокей помер заступник глави обласної адміністрації регіону 66-річний Володимир…
Великдень – це не лише духовне свято, а й чудова нагода проявити свою кулінарну та…
Після завершення війни та відкриття кордонів Україна постане перед викликом утримання своїх громадян, зокрема чоловіків,…
З'явилася інформація, що Національний банк України запроваджує нові правила для карткових переказів – тепер боротися…
Українцям розповіли, у яких випадках можуть мобілізувати навіть із бронню. Про це повідомила адвокат юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина…
Українцям розповіли, як зміняться тарифи на електрику з 1 квітня і хто платитиме по 6,48 гривні…