Від початку січня до 19 серпня 2024 року чисельність українських мігрантів за кордоном зросла майже на 400 тисяч осіб, і сягнула 6,7 мільйона.
Про це повідомив Нацбанк у своєму щомісячному макроекономічному та монетарному огляді за вересень 2024 року.
У звіті наведено список країн, де осіли найбільше українських біженців:
При цьому Нацбанк зазначив, що країни-реципієнти поступово посилюють умови перебування українських громадян.
Так, у Польщі створюють умови для переходу з поточного тимчасового захисту на тимчасове проживання. З липня 2024 року для більшості скасовано одноразову допомогу в 300 злотих на проживання та допомогу в розмірі 40 злотих на проживання та харчування в приватних будинках.
У Чехії запроваджується обмеження проживання в державному гуманітарному житлі – не більше 150 днів. Після закінчення цього періоду діють стандартні умови оренди.
У Німеччині найнижчий рівень зайнятості серед українців у ЄС через значні соцвиплати, тому їх планують переглянути. Також жорсткіше реагуватимуть на відмову від роботи.
Українська влада не приховує, що зацікавлена в поверненні українців додому: як для збільшення податкових надходжень і зростання надходжень до держбюджету, так і для мобілізації до армії та підтримки ринку праці, з чим зберігаються проблеми.
«Дефіцит кадрів, особливо кваліфікованих, залишається великим. Після незначного зменшення, яке, ймовірно, було спричинене зниженням попиту через зупинки в роботі підприємств унаслідок перебоїв з енергопостачанням, за опитуванням ІЕД (Інституту економічних досліджень), дефіцит кваліфікованих працівників сягнув нового максимуму. За опитуванням центру Разумкова, 60% роботодавців вказали на дефіцит кадрів на своєму підприємстві», – йдеться в огляді Нацбанку.
Також з аналітики Нацбанку можна виділити такі факти:
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…
Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…
Удар міжконтинентальною ракетою по Дніпру був спробою Росії послати Україні та Заходу максимально потужний сигнал. Однак…
В Києві масштабують проєкт підготовки до зими в умовах нестачі електроенергії — встановлюють сонячні панелі…