Вихідні – за партами: школи змінюють графік через зимові відключення світла

Через енергетичну кризу в Україні, навчальний процес у багатьох школах зазнає змін. Деякі регіони, зокрема Житомирщина, вводять шестиденний навчальний тиждень, аби компенсувати потенційні втрати навчального процесу взимку.

Рішення про введення шестиденного навчального тижня ухвалили через можливі перебої з електропостачанням у зимовий період. За словами Житомирського міського голови Сергія Сухомліна, головна мета цього кроку — накопичити “запас” навчальних днів, щоб у разі масштабних відключень світла мати можливість продовжити зимові канікули без необхідності переходу на дистанційне навчання.

Школярі, скріншот

Онлайн-освіта, яка стала вимушеною нормою в період пандемії та воєнного стану, показала свої недоліки, зокрема зниження якості навчання. Тому влада Житомира вирішила зробити все можливе, щоб діти залишалися в класах навіть у складні зимові місяці. Запровадження додаткових уроків у суботу дозволить продовжити канікули в разі тривалих відключень світла, не втрачаючи навчальний час.

Не дивно, що впровадження шестиденного навчання викликало змішані почуття у батьків і дітей. Діти звикли до двох вихідних на тиждень, і субота завжди була довгоочікуваним днем для відпочинку, розваг та хобі. Тепер же вони змушені йти до школи, що для багатьох стало справжнім стресом.

Школярі. Фото: скриншот з відео

Батьки також опинилися в складній ситуації. Деякі з них хвилюються через додаткове навантаження на дітей, яке може призвести до перевтоми. Інші ж підтримують рішення влади, розуміючи, що це вимушений захід, який допоможе уникнути проблем узимку. Проте хвилювання щодо того, як саме шестиденка вплине на психоемоційний стан дітей, залишається актуальним.

Зараз у Житомирі тривають консультації з навчальними закладами, і незабаром буде оприлюднено остаточне рішення щодо запровадження шестиденного навчального тижня. Якщо це нововведення покаже свою ефективність, ймовірно, що його застосують і в інших регіонах України, які також можуть зіткнутися з енергетичними проблемами.

Ольга Степанова

Recent Posts

100 гривень – це вже занадто: депутатка пояснила, чому людям не підвищать зарплати

Наразі в Україні підвищити мінімальну зарплату складно через економічні виклики. Навіть незначне збільшення потребує великих…

4 хв. ago

Як пройти ВЛК та отримати законне звільнення від служби: записки очевидця

Громадський діяч Владислав Бовсуновський ділиться особистим досвідом — як проходити ВЛК та отримати звільнення з…

6 хв. ago

Можливостей менше, вимог більше: Польща змінює правила для українців

У Польщі планують запровадити обмеження на кількість іноземних студентів у вищих навчальних закладах. Деякі університети…

8 хв. ago

Скільки коштують 100-доларові купюри зразка 2006 року: відповідь НБУ

Всі банкноти іноземної валюти, справжність яких підтверджена з використанням лічильників та детекторів, повинні прийматися банківськими установами до…

34 хв. ago

Трамп радився з Путіним, чи відправляти зброю Україні: деталі

Під час президентства Дональда Трампа у 2017 році він радився з російським диктатором Володимиром Путіним,…

39 хв. ago

Блогер Карма заявив про погрози зброєю з боку співробітника ТЦК (відео)

Блогер Ніколас Карма (справжнє ім'я Микола Бучак) заявив про збройний напад під час зйомок у…

41 хв. ago