Вихідні – за партами: школи змінюють графік через зимові відключення світла

Через енергетичну кризу в Україні, навчальний процес у багатьох школах зазнає змін. Деякі регіони, зокрема Житомирщина, вводять шестиденний навчальний тиждень, аби компенсувати потенційні втрати навчального процесу взимку.

Рішення про введення шестиденного навчального тижня ухвалили через можливі перебої з електропостачанням у зимовий період. За словами Житомирського міського голови Сергія Сухомліна, головна мета цього кроку — накопичити “запас” навчальних днів, щоб у разі масштабних відключень світла мати можливість продовжити зимові канікули без необхідності переходу на дистанційне навчання.

Школярі, скріншот

Онлайн-освіта, яка стала вимушеною нормою в період пандемії та воєнного стану, показала свої недоліки, зокрема зниження якості навчання. Тому влада Житомира вирішила зробити все можливе, щоб діти залишалися в класах навіть у складні зимові місяці. Запровадження додаткових уроків у суботу дозволить продовжити канікули в разі тривалих відключень світла, не втрачаючи навчальний час.

Не дивно, що впровадження шестиденного навчання викликало змішані почуття у батьків і дітей. Діти звикли до двох вихідних на тиждень, і субота завжди була довгоочікуваним днем для відпочинку, розваг та хобі. Тепер же вони змушені йти до школи, що для багатьох стало справжнім стресом.

Школярі. Фото: скриншот з відео

Батьки також опинилися в складній ситуації. Деякі з них хвилюються через додаткове навантаження на дітей, яке може призвести до перевтоми. Інші ж підтримують рішення влади, розуміючи, що це вимушений захід, який допоможе уникнути проблем узимку. Проте хвилювання щодо того, як саме шестиденка вплине на психоемоційний стан дітей, залишається актуальним.

Зараз у Житомирі тривають консультації з навчальними закладами, і незабаром буде оприлюднено остаточне рішення щодо запровадження шестиденного навчального тижня. Якщо це нововведення покаже свою ефективність, ймовірно, що його застосують і в інших регіонах України, які також можуть зіткнутися з енергетичними проблемами.

Ольга Степанова

Recent Posts

Який мобілізаційний резерв України: The Financial Times назвало цифру

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…

2 хв. ago

У Росії погрожують завдати ядерний удар по Алясці

Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…

10 хв. ago

Хотів вийти під час польоту: пасажири літака зв’язали буйного “командира”

На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…

18 хв. ago

Погані новини для любителів гамбургерів: фастфуд та пиво знищують “чоловічу силу”

Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…

27 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: держава жорстко каратиме

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

35 хв. ago

У 2025 році ФОПи знову будуть зобов’язані платити ЄСВ – нардеп

Згідно із Законом №2120 підприємці мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний…

42 хв. ago