Українцям загрожують великі штрафи за спалювання трави. Причому покарання може отримати навіть той, хто її не підпалював.
Про це йдеться у матеріалі Оглядача.
Так, деякі українці, всупереч забороні, продовжують підпалювати траву. Однак робити це категорично не можна. До того ж, можна отримати чимало покарання – порушників можуть оштрафувати на суму від 3060 до 6120 гривень. Якщо ж пожежа призведе до значних наслідків, штраф може бути значно більшим.
Однак трапляються випадки, що покарання отримують навіть ті, хто не підпалював траву. Наприклад, як йдеться у матеріалах справи №371/1455/23, “порушнику” вдалося скасувати протокол та штраф на 3060 гривень, бо траву він не підпалював.
За словами позивача, він знаходився на вулиці Нова у селі Польове Обухівського району Київської області та побачив наприкінці городу дим. Потім підійшов із вилами, щоб розтягнути та загасити вогонь. Саме у цей момент його й оштрафували.
“З метою з’ясувати, в чому причина, взяв вила і пішов до дороги, де побачив, що димить папір, журнали, путівки, накладні та інше. З метою припинення диму, вилами почав розтягувати папір. У цей час під’їхала машина марки “Шкода”, з якої вийшов водій, показав посвідчення інспектора ДСНС, і почав кричати, на його пояснення не реагував”, – йдеться у матеріалах справи.
При цьому покарати можуть, якщо ви спалили гілки дерева. Нещодавно на Чернігівщині стався показовий випадок. Мінський районний суд розглянув справу №738/680/24, в якій місцева мешканка намагалася оскаржити накладений на неї штраф.
Жінку оштрафували на 3060 гривень за спалювання “зелених насаджень”. Інцидент стався на вулиці Дружби у селищі міського типу Макошине, що у Корюківському районі Чернігівської області.
У матеріалах справи йдеться, що жінка спалювала гілки плодового дерева, яке росло на його присадибній ділянці, а тому спалювання відбулося щодо антропогенної рослинності, а не природної, за підпал якої законодавець не передбачив відповідальності в цьому випадку. На думку позивача, протокол складено особою, яка не має повноважень на її складання.
Зверніть увагу, що загалом спалювання трави, листя, сміття та іншої рослинності карається штрафом у розмірі від 3060 до 6120 гривень. Для посадових осіб штраф становить 15-21 тисячі гривень. Однак цифри можуть збільшитись, якщо пожежа переходить на великі території (поле, луг, пасовища) та території природно-заповідного фонду.
Зокрема, найбільші штрафи – від 90 до 150 тисяч гривень – призначаються за знищення чи пошкодження лісів, зелених насаджень навколо населених пунктів та вздовж залізниць. У випадках коли пожежа призводить до загибелі людей, порушнику загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.
Заборона спалювання листя, трави та інших рослинних залишків обумовлена екологічними причинами. При горінні повітря виділяється токсична суміш, що містить пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали та інші шкідливі речовини, включаючи бензпірен.
Крім забруднення повітря, такі дії завдають довготривалої шкоди ґрунту. Ділянка землі, на якій спалювали траву, відновлюється лише через 5-6 років. Спалювання рослинності також забруднює воду і може спричинити лісові пожежі.
Мандрівник похизувався, як відвідує нову країну щовихідних за невеликі гроші. Він навіть відвідав Швейцарію, щоб…
Повернення всіх окупованих Росією територій більше не є головною ціллю України, пише The New York…
Народний депутат від фракції "Слуга народу" Максим Бужанський запропонував відкрити дані військовозобов'язаних активістів. Про це…
Очікується, що протягом наступних чотирьох років майбутня перша леді США Меланія Трамп проведе більшу частину…
Народна депутатка Мар'яна Безугла заявила, що зі співробітників ТЦК можна набрати 50 тис. нових військовослужбовців.…
Новообраний президент США, американський підприємець Дональд Трамп розширив свій бізнес, запустивши лінійку преміальної горілки Trump Super…