Мобілізація силовиків: кого з поліцейських мобілізують на війну за новим законом

Новий закон про мобілізацію вніс корективи і до діяльності Національної поліції України. Зміни стосуються, зокрема, переведення поліцейських на загальний військовий облік.

Разом з новим законом вступили в силу зміни до деяких законодавчих актів України, змінивши дещо в проходженні військової служби, мобілізації та військового обліку. Деякі зміни торкнулися й поліцейських, повідомляють Новини.pro.

Відповідні зміни містяться в цьому документі.

Зокрема, багатьох цікавить, чи передбачає новий закон мобілізацію поліцейських. Наразі від них вимагається перейти зі спеціального обліку на загальний військовий облік, проте це не буде призводити до їх автоматичної мобілізації. Хоча документ передбачає скасування права на відстрочку для працівників Національної поліції, замість цього для правоохоронців було запроваджено бронювання.

Відзначимо, що Кабінет міністрів дозволив забронювати до 90% особового складу ДСНС та Національної поліції. Решта 10% поліцейських підлягають мобілізації, і за бажанням можуть долучитися до бригади “Лють” або ж до додатково створених трьох бойових бригад Національної поліції України.

Кого будуть бронювати

В першу чергу це стосується працівників таких структур:

  • органів державної влади;
  • Національного антикорупційне бюро;
  • Державного бюро розслідувань;
  • органів прокуратури та судів;
  • Бюро економічної безпеки;
  • Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Бронювання також поширюється на підприємства, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних сил України, а також на ті, які виконують спеціальні мобілізаційні завдання.

Нагадаємо ще про те, що під час воєнного стану та мобілізації поліція має право вимагати від чоловіків віком 18-60 років пред’явити військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу.

Також згідно з новим законом про мобілізацію, поліцейські разом із представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) мають право інформувати чоловіків призовного віку про необхідність відвідати ТЦК. Крім того, поліція може сприяти співробітникам ТЦК у доставленні призовників чи ухилянтів до центрів комплектування.

Ольга Степанова

Recent Posts

Акули дедалі частіше нападають на людей: учені пояснили, у чому причина

Кількість нападів акул на людей за останні десятиліття неухильно зростає, пише Bild. Так, за статистикою Міжнародного архіву нападів…

7 хв. ago

Стало відомо, коли червоні магнітні бурі припинять лупити по Землі

У п'ятницю, 20 вересня триває магнітна буря силою у сім балів. Геомагнітний шторм червоного рівня небезпечності, що…

14 хв. ago

“Показники зростають з місяця в місяць”: в Україні набирає обертів добровільна мобілізація

Щомісяця в Україні добровільно мобілізуються в середньому 6,5 тисяч громадян. Про це 20 вересня заявив Уповноважений представник Міністерства оборони…

23 хв. ago

Красива губернаторка: чиновниця змусила шістдесят підлеглих займатися з нею коханням

Китайська 52-річна чиновниця Чжун Ян, сумно відома тим, що мала 58 коханців, виявилася корупціонеркою і загриміла за…

32 хв. ago

F-16 розбився через уламки ракети РФ: аналітики отримали нові дані про авіакатастрофу

Американський винищувач F-16 міг втратити керування через уламки російської ракети, які пошкодили двигун і систему керування.…

40 хв. ago

Учені через 5 років знайшли епіцентр поширення COVID-19: названо всіх “підозрюваних”

Поки у світі поширюється новий варіант COVID, вчені провели детальний аналіз генетичного матеріалу, взятого за допомогою…

50 хв. ago