Мобілізація силовиків: кого з поліцейських мобілізують на війну за новим законом

Новий закон про мобілізацію вніс корективи і до діяльності Національної поліції України. Зміни стосуються, зокрема, переведення поліцейських на загальний військовий облік.

Разом з новим законом вступили в силу зміни до деяких законодавчих актів України, змінивши дещо в проходженні військової служби, мобілізації та військового обліку. Деякі зміни торкнулися й поліцейських, повідомляють Новини.pro.

Відповідні зміни містяться в цьому документі.

Зокрема, багатьох цікавить, чи передбачає новий закон мобілізацію поліцейських. Наразі від них вимагається перейти зі спеціального обліку на загальний військовий облік, проте це не буде призводити до їх автоматичної мобілізації. Хоча документ передбачає скасування права на відстрочку для працівників Національної поліції, замість цього для правоохоронців було запроваджено бронювання.

Відзначимо, що Кабінет міністрів дозволив забронювати до 90% особового складу ДСНС та Національної поліції. Решта 10% поліцейських підлягають мобілізації, і за бажанням можуть долучитися до бригади “Лють” або ж до додатково створених трьох бойових бригад Національної поліції України.

Кого будуть бронювати

В першу чергу це стосується працівників таких структур:

  • органів державної влади;
  • Національного антикорупційне бюро;
  • Державного бюро розслідувань;
  • органів прокуратури та судів;
  • Бюро економічної безпеки;
  • Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Бронювання також поширюється на підприємства, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних сил України, а також на ті, які виконують спеціальні мобілізаційні завдання.

Нагадаємо ще про те, що під час воєнного стану та мобілізації поліція має право вимагати від чоловіків віком 18-60 років пред’явити військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу.

Також згідно з новим законом про мобілізацію, поліцейські разом із представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) мають право інформувати чоловіків призовного віку про необхідність відвідати ТЦК. Крім того, поліція може сприяти співробітникам ТЦК у доставленні призовників чи ухилянтів до центрів комплектування.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

3 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

4 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

4 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

4 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

4 години ago