Мобілізація силовиків: кого з поліцейських мобілізують на війну за новим законом

Новий закон про мобілізацію вніс корективи і до діяльності Національної поліції України. Зміни стосуються, зокрема, переведення поліцейських на загальний військовий облік.

Разом з новим законом вступили в силу зміни до деяких законодавчих актів України, змінивши дещо в проходженні військової служби, мобілізації та військового обліку. Деякі зміни торкнулися й поліцейських, повідомляють Новини.pro.

Відповідні зміни містяться в цьому документі.

Зокрема, багатьох цікавить, чи передбачає новий закон мобілізацію поліцейських. Наразі від них вимагається перейти зі спеціального обліку на загальний військовий облік, проте це не буде призводити до їх автоматичної мобілізації. Хоча документ передбачає скасування права на відстрочку для працівників Національної поліції, замість цього для правоохоронців було запроваджено бронювання.

Відзначимо, що Кабінет міністрів дозволив забронювати до 90% особового складу ДСНС та Національної поліції. Решта 10% поліцейських підлягають мобілізації, і за бажанням можуть долучитися до бригади “Лють” або ж до додатково створених трьох бойових бригад Національної поліції України.

Кого будуть бронювати

В першу чергу це стосується працівників таких структур:

  • органів державної влади;
  • Національного антикорупційне бюро;
  • Державного бюро розслідувань;
  • органів прокуратури та судів;
  • Бюро економічної безпеки;
  • Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Бронювання також поширюється на підприємства, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних сил України, а також на ті, які виконують спеціальні мобілізаційні завдання.

Нагадаємо ще про те, що під час воєнного стану та мобілізації поліція має право вимагати від чоловіків віком 18-60 років пред’явити військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу.

Також згідно з новим законом про мобілізацію, поліцейські разом із представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) мають право інформувати чоловіків призовного віку про необхідність відвідати ТЦК. Крім того, поліція може сприяти співробітникам ТЦК у доставленні призовників чи ухилянтів до центрів комплектування.

Ольга Степанова

Recent Posts

На замітку: що означає нова розмітка у вигляді білих кіл

Водіям розповіли, що означає новий знак у Австрії – білі кола на дорозі. Про це повідомив Telegrafi. В…

6 хв. ago

В Україні можуть заборонити “небажані” дзвінки на мобільний

В Україні можуть заборонити "небажані" дзвінки на мобільні телефони. Законопроект прийнятий у першому читанні. Як передає "Хвиля", про…

15 хв. ago

Яке питання ставить Ілон Маск під час кожної співбесіди, щоб виявити брехуна

Американський мільярдер Ілон Маск розповів, яке важливе запитання він ставить під час кожної співбесіди, щоб…

23 хв. ago

В Ісландії через виверження вулкана евакуювали популярний курорт

Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…

32 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: що відомо

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

33 хв. ago

Росіяни змушують українців здавати кров для армії РФ

Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…

46 хв. ago