Мобілізація силовиків: кого з поліцейських мобілізують на війну за новим законом

Новий закон про мобілізацію вніс корективи і до діяльності Національної поліції України. Зміни стосуються, зокрема, переведення поліцейських на загальний військовий облік.

Разом з новим законом вступили в силу зміни до деяких законодавчих актів України, змінивши дещо в проходженні військової служби, мобілізації та військового обліку. Деякі зміни торкнулися й поліцейських, повідомляють Новини.pro.

Відповідні зміни містяться в цьому документі.

Зокрема, багатьох цікавить, чи передбачає новий закон мобілізацію поліцейських. Наразі від них вимагається перейти зі спеціального обліку на загальний військовий облік, проте це не буде призводити до їх автоматичної мобілізації. Хоча документ передбачає скасування права на відстрочку для працівників Національної поліції, замість цього для правоохоронців було запроваджено бронювання.

Відзначимо, що Кабінет міністрів дозволив забронювати до 90% особового складу ДСНС та Національної поліції. Решта 10% поліцейських підлягають мобілізації, і за бажанням можуть долучитися до бригади “Лють” або ж до додатково створених трьох бойових бригад Національної поліції України.

Кого будуть бронювати

В першу чергу це стосується працівників таких структур:

  • органів державної влади;
  • Національного антикорупційне бюро;
  • Державного бюро розслідувань;
  • органів прокуратури та судів;
  • Бюро економічної безпеки;
  • Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Бронювання також поширюється на підприємства, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних сил України, а також на ті, які виконують спеціальні мобілізаційні завдання.

Нагадаємо ще про те, що під час воєнного стану та мобілізації поліція має право вимагати від чоловіків віком 18-60 років пред’явити військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу.

Також згідно з новим законом про мобілізацію, поліцейські разом із представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) мають право інформувати чоловіків призовного віку про необхідність відвідати ТЦК. Крім того, поліція може сприяти співробітникам ТЦК у доставленні призовників чи ухилянтів до центрів комплектування.

Ольга Степанова

Recent Posts

Українцям почали скорочувати пенсії: чиї виплати стануть меншими

На початку 2025 року в Україні розпочався процес зниження пенсійних виплат для деяких категорій пенсіонерів.…

3 хв. ago

Українці змушені платити за зруйноване житло: які квитанції нараховують

На четвертому році повномасштабної війни українцям нараховують плату за утримання багатоквартирних будинків, що зруйновані внаслідок…

12 хв. ago

В Україні перевірять понад 100 вишів і коледжів через чоловіків призовного віку

В Україні розпочинаються позапланові перевірки понад сотні закладів вищої та фахової передвищої освіти. У ході перевірок вивчатимуться…

21 хв. ago

Нардепи хочуть отримувати більше грошей на оренду житла: подробиці

Народним депутатам України можуть збільшити розмір компенсації на оренду житла. Відповідну постанову зареєстрували у Верховній…

29 хв. ago

Отримає 100 тисяч фунтів. Трампу підкорилося унікальне досягнення

Англійський снукерист Джадд Трамп став автором сотого сенчурі (серія у 100 очок і більше за…

38 хв. ago

Українці в США: як залишитися легально в країні, якщо закінчився термін U4U

Тисячі українців завдяки програмі Uniting for Ukraine (U4U) мали можливість проживати у США до 2…

47 хв. ago