В Україні за останні декілька років зросла кількість фіктивних шлюбів. Найчастіше це пов’язано з тим, що чоловіки шукають жінок з інвалідністю для виїзду за кордон. Проте бувають й інші причини укладення такого шлюбу.
Сімейний кодекс України визначає шлюб як сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану (ч. 1 ст. 21 СКУ).
Важливо, щоб подружжя спільно проживали, мали спільний побут, взаємні права та обов’язки.
Одразу варто зазначити, що згідно з ч. 2 ст. 3 Сімейного кодексу України, подружжя може проживати окремо через певні життєві ситуації.
У тому разі, якщо відсутній намір створення сім’ї та набуття прав і обов’язків подружжя, то такий шлюб вважається фіктивним (ч. 2 ст. 40 Сімейного кодексу України).
Намір створення сім’ї є оціночним поняттям, і в кожному конкретному випадку суд на підставі обставин справи визначає його наявність чи відсутність. Основними ознаками фіктивного шлюбу можуть бути:
Фіктивний шлюб може бути визнаний судом недійсним або стати справжнім союзом.
Якщо шлюб визнається недійсним, то подружжя втрачає права на спільно набуте майно, повинні повернути отримані аліменти, одне з подружжя може бути виселено з житла, і шлюбний договір буде анульований.
Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…
Майже тисяча людей у дніпровському професійно-технічному училищі ризикують залишитися без грошей через хаотичну реорганізацію, ініційовану…
Українські корупційні справи продовжують вражати своїми сюжетними поворотами, але ця історія перевершила всі очікування. Під…
Харківська область, яка є однією з ключових точок оборони України, посилює мобілізаційні заходи. Як повідомив…
Чому пальці на руках можуть набрякати та набувати характерного червоного кольору, розповідає ревматологиня Клініки МЕДІКОМ Ганна…
Польські фермери розпочали блокування пункту пропуску «Медика – Шегині». Про це повідомляє RMF24. Зазначається, що вантажівки, які…