В Україні за останні декілька років зросла кількість фіктивних шлюбів. Найчастіше це пов’язано з тим, що чоловіки шукають жінок з інвалідністю для виїзду за кордон. Проте бувають й інші причини укладення такого шлюбу.
Сімейний кодекс України визначає шлюб як сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану (ч. 1 ст. 21 СКУ).
Важливо, щоб подружжя спільно проживали, мали спільний побут, взаємні права та обов’язки.
Одразу варто зазначити, що згідно з ч. 2 ст. 3 Сімейного кодексу України, подружжя може проживати окремо через певні життєві ситуації.
У тому разі, якщо відсутній намір створення сім’ї та набуття прав і обов’язків подружжя, то такий шлюб вважається фіктивним (ч. 2 ст. 40 Сімейного кодексу України).
Намір створення сім’ї є оціночним поняттям, і в кожному конкретному випадку суд на підставі обставин справи визначає його наявність чи відсутність. Основними ознаками фіктивного шлюбу можуть бути:
Фіктивний шлюб може бути визнаний судом недійсним або стати справжнім союзом.
Якщо шлюб визнається недійсним, то подружжя втрачає права на спільно набуте майно, повинні повернути отримані аліменти, одне з подружжя може бути виселено з житла, і шлюбний договір буде анульований.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…