В Україні за останні декілька років зросла кількість фіктивних шлюбів. Найчастіше це пов’язано з тим, що чоловіки шукають жінок з інвалідністю для виїзду за кордон. Проте бувають й інші причини укладення такого шлюбу.
Сімейний кодекс України визначає шлюб як сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану (ч. 1 ст. 21 СКУ).
Важливо, щоб подружжя спільно проживали, мали спільний побут, взаємні права та обов’язки.
Одразу варто зазначити, що згідно з ч. 2 ст. 3 Сімейного кодексу України, подружжя може проживати окремо через певні життєві ситуації.
У тому разі, якщо відсутній намір створення сім’ї та набуття прав і обов’язків подружжя, то такий шлюб вважається фіктивним (ч. 2 ст. 40 Сімейного кодексу України).
Намір створення сім’ї є оціночним поняттям, і в кожному конкретному випадку суд на підставі обставин справи визначає його наявність чи відсутність. Основними ознаками фіктивного шлюбу можуть бути:
Фіктивний шлюб може бути визнаний судом недійсним або стати справжнім союзом.
Якщо шлюб визнається недійсним, то подружжя втрачає права на спільно набуте майно, повинні повернути отримані аліменти, одне з подружжя може бути виселено з житла, і шлюбний договір буде анульований.
З наближенням святкування Великодня українські правоохоронні органи запроваджують суворіші протоколи безпеки по всій країні, як повідомляє «Інтерфакс».…
Після того, як екскерівник Державної фіскальної служби України Роман Насіров добровільно мобілізувався до ЗСУ і дізнався, що його бригада виконує бойові…
39-річна американка Теммі Слейтон, яка стала відома глядачам завдяки реаліті-шоу "1000-Lb Sisters", стала прикладом неймовірної…
Росія намагається поповнити свою армію охочими воювати проти України. Як зазначають українські посадовці, попри мирну…
Президент Володимир Зеленський підписав закон, згідно із яким, від 1 січня до 31 липня громадяни…
Починаючи з 2025 року, податкова знову активізує перевірки бізнесу. Особливу увагу приділятимуть платникам з підвищеним…