В Україні за останні декілька років зросла кількість фіктивних шлюбів. Найчастіше це пов’язано з тим, що чоловіки шукають жінок з інвалідністю для виїзду за кордон. Проте бувають й інші причини укладення такого шлюбу.
Сімейний кодекс України визначає шлюб як сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану (ч. 1 ст. 21 СКУ).
Важливо, щоб подружжя спільно проживали, мали спільний побут, взаємні права та обов’язки.
Одразу варто зазначити, що згідно з ч. 2 ст. 3 Сімейного кодексу України, подружжя може проживати окремо через певні життєві ситуації.
У тому разі, якщо відсутній намір створення сім’ї та набуття прав і обов’язків подружжя, то такий шлюб вважається фіктивним (ч. 2 ст. 40 Сімейного кодексу України).
Намір створення сім’ї є оціночним поняттям, і в кожному конкретному випадку суд на підставі обставин справи визначає його наявність чи відсутність. Основними ознаками фіктивного шлюбу можуть бути:
Фіктивний шлюб може бути визнаний судом недійсним або стати справжнім союзом.
Якщо шлюб визнається недійсним, то подружжя втрачає права на спільно набуте майно, повинні повернути отримані аліменти, одне з подружжя може бути виселено з житла, і шлюбний договір буде анульований.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…