В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. Чоловіки призовного віку в цей час отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. В деяких випадках військовозобов’язаних можуть оголосити у розшук.
Фахівці юридичної компанії INSEININ розповіли, як військовозобов’язаному знятися з розшуку ТЦК.
Вони зазначили, що часто військовозобовʼязані чоловіки помічають в мобільному застосунку «Резерв+» відмітку «у розшуку». Дана позначка може свідчити про наявність зафіксованого факту вчинення військовозобовʼязаним порушення правил військового обліку або законодавства про мобілізацію та оборону та означає наявність адміністративного розшуку для притягнення до відповідальності за ст.210 або 210-1 КУпАП.
Найпоширенішими причинами розшуку є:
За словами юристів. зняття розшуку є можливим після закриття справи про адміністративне правопорушення або сплату грошового штрафу за порушення правил військового обліку. На даний момент процедура накладення штрафу складається з наступних етапів:
Відповідно до нового законопроекту №12093, який зараз передано на підпис президенту, передбачається суттєва зміна процедури накладення грошового штрафу та зняття розшуку ТЦК. Даний закон передбачає зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема випадки, коли протокол про адміністративні правопорушення може не складатись. Також передбачається, що розгляд адміністративної справи, накладення та сплата штрафу за порушення правил військового обліку можуть відбуватись дистанційно.
Відповідно до нових змін, протокол про адміністративне правопорушення не складається, якщо особа подала відповідну заяву, в якій вона не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності.
Таку заяву можна буде подати особисто поштою на адресу ТЦК за місцем перебування на військовому обліку або через «Резерв+». Заяву необхідно подати до моменту розгляду адміністративної справи. У заяві необхідно прописати згоду на розгляд адміністративної справи дистанційно без присутності та згоду на притягнення до адміністративної відповідальності.
Після отримання заяви начальник районного ТЦК та СП протягом трьох днів виносить постанову про накладення грошового штрафу без присутності військовозобовʼязаного. В постанові визначається мінімальний розмір грошового штрафу (17 000 грн), який необхідно буде сплатити протягом наступних 30 днів.
Постанова про накладення штрафу може надійти на поштову адресу, мобільний застосунок «Резерв+» або електронну пошту. У разі сплати штрафу протягом наступних 10 днів надається знижка у розмірі 50%. Після сплати грошового штрафу, квитанцію про оплату необхідно надати до районного ТЦК та СП. Сплата штрафу є підставою для зняття розшуку, а відповідно відмітки в «Резерв+» про порушення правил військового обліку.
Прем’єрка Італії Джорджа Мелоні, яку у Вашингтоні зустріли з особливою теплотою, прагнула запевнити Дональда Трампа…
Цього тижня OpenAI представила нові моделі штучного інтелекту o3 і o4-mini – найрозумніші та найпотужніші зі створених…
Українці за кордоном, які мають порушення правил військового обліку, зможуть сплатити штраф від ТЦК за…
Фобії – це ірраціональні та нав'язливі страхи, які можуть значно обмежити життя людини. Хоча кожен…
У Білому домі назвали джерелом коронавірусу, який спричинив пандемію COVID, витік із китайської лабораторії. Про це йдеться на сайті COVID.…
З початку 2024 року бронювання військовозобов’язаних регулює постанова №76. Підприємства мають самостійно обирати критерії критичності,…