В Україні споживачі комунальних послуг часто стикаються з ситуацією, коли нарахування за воду, газ, електроенергію та інші послуги відбувається навіть у разі тривалої відсутності мешканців у квартирі чи будинку. Це може стати значним фінансовим навантаженням, особливо якщо житло пустує тривалий час. Як же уникнути зайвих платежів?
Згідно з чинним законодавством, споживач має право на перерахунок вартості комунальних послуг, якщо він не проживає за адресою понад 30 днів поспіль. Це можна зробити для послуг, які нараховуються за кількістю мешканців, наприклад — вивозу сміття.
Найефективніший спосіб уникнути зайвих нарахувань – встановлення індивідуальних лічильників на газ, воду та електроенергію. Якщо прилади обліку є, споживач повинен щомісяця передавати фактичні показники, що підтверджують нульове або мінімальне споживання ресурсів.
За бажанням власник житла може тимчасово призупинити надання певних комунальних послуг. Наприклад:
Опалення доведеться сплачувати, навіть якщо ви не проживаєте у квартирі в багатоквартирному будинку. Варто також регулярно перевіряти стан своїх рахунків, щоб уникнути накопичення боргів.
Відео під назвою “Чорний екран” від користувача @auut стало найпопулярнішим на платформі TikTok, набравши вражаючі…
Сенсаційна заява про піраміди Гізи в Єгипті надійшла від дослідників, які нібито знайшли ціле "загублене місто" під…
Довідка з ТЦК більше не потрібна для оформлення паспорта, але лише за певних умов. Кого це стосується — роз’яснення від…
Британцям порадили підготувати "набір для виживання" на 72 години через загрозу російського саботажу енергетичних мереж, пише Daily…
На форумі Zhongguancun 2025 Китай презентував вдосконаленого робота TongTong 2.0 — людиноподібну систему штучного інтелекту,…
Народний депутат Юрій Бойко склав повноваження керівника забороненої в Україні політичної партії «Опозиційна платформа – За життя».…