Кожен третій молодий українець хотів би виїхати за кордон: названо причини

Третина молодих українців віком від 16 до 35 років (32%) хотіли б виїхати жити за кордон, якби мали таку можливість. Водночас 45% респондентів цієї вікової групи зазначили, що не мають такого бажання. Головною причиною для потенційної еміграції залишається безпека.

Дані опитування

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”. Згідно з ним, бажання емігрувати частіше висловлювали мешканці східних регіонів, маленьких міст, внутрішньо переміщені особи, чоловіки, студенти та молодь віком 22-25 років.

Серед основних причин, які спонукають до еміграції, респонденти найчастіше називали прагнення більшої безпеки, кращі можливості для заробітку та перспективи для дітей. Також важливими факторами є покращення умов життя та можливість подорожувати.

Основні мотиви виїзду – безпека, можливість більше заробляти та можливості для дитини. Також відносно важливими є кращі умови проживання, можливості подорожувати.

Проблема міграції з сільської місцевості пов’язана з економічними факторами. Так, жителі сіл, які хочуть виїхати за кордон, частіше пояснюють це можливістю більше заробляти та кращими перспективами працевлаштування за кордоном.

Порівняно з іншими віковими групами для молодих людей у віці 16-21 мотивами переїзду частіше слугують пошук кращих умов проживання, самореалізації, перспектив роботи та якісної освіти. У статевому розрізі жінки частіше аргументують своє бажання виїхати за кордон безпековими факторами та можливостями для дітей, натомість чоловіки – можливостями подорожувати та перспективами самореалізації.

Для повернення українців створили онлайн-платформу

Для повернення на батьківщину українці можуть скористатися зручною інформаційною платформою. Її розробила громадська організація “Повертайся додому”. Мета – допомогти людям отримати достовірну й актуальну інформацію з усіх питань, які стосуються повернення в Україну.

Докладніше ознайомитись із платформою можна через телеграм-бот. Вона складається із таких розділів: 

  • Алгоритм дій. Тут викладено інформацію, яку необхідно знати перед від’їздом в Україну. Наприклад, що про ваші наміри повернутися слід повідомити уповноважені органи приймаючої країни. Також про те, який маршрут, транспорт обрати тощо.
  • Можливості. У цьому розділі можна дізнатися про можливі варіанти підтримки – як з боку неурядових організацій, так і з боку держави. Зокрема, розміщено інформацію про те, як зареєструвати статус ВПО, де отримати юридичну, психологічну, гуманітарну допомогу тощо. Крім того, опубліковані матеріали про урядові програми підтримки щодо житла, підприємництва і працевлаштування.
  • Контакти. Тут розміщені контакти уповноважених органів влади, різних організацій, а також державних онлайн-сервісів і послуг.
Ковальчук Світлана

Recent Posts

Ідеально для перезавантаження: 8 найкращих міст Італії для сіті-брейку

Італія – країна, яка може запропонувати ідеальний відпочинок для кожного типу туристів: від лижної подорожі популярними…

19 хв. ago

Головні модні тренди на 2025 рік: як виглядають актуальні кольори та фасони

Мода 2025 року обіцяє бути яскравою, різноманітною та орієнтованою на екологічні та технологічні зміни. У…

21 хв. ago

Право на відстрочку отримали нові категорії українців: хто уникне мобілізації

В Україні розширили список категорій громадян, які мають право на відстрочку від мобілізації. Відповідний законопроєкт №12104 було…

25 хв. ago

Штрафу не буде: коли водіям в Україні дозволено не пред’являти документи патрульним?

Водії механічних транспортних засобів в Україні зобов’язані не тільки отримувати водійські посвідчення відповідної категорії в МВС, а…

29 хв. ago

Мінімальна зарплатня в Польщі в 6 разів більша української. А старт ми мали однаковий

Політтехнолог Олексій Голобуцький про причини, з яких поляки живуть значно краще українців: Мінімальна зарплатня в…

32 хв. ago

Ілон Маск назвав віце-канцлера Німеччини “зрадником німецького народу”

Американський мільярдер Ілон Маск продовжує жорстко критикувати керівництво Німеччини. Цього разу – віце-канцлера ФРН Роберта…

36 хв. ago