Кожен третій молодий українець хотів би виїхати за кордон: названо причини

Третина молодих українців віком від 16 до 35 років (32%) хотіли б виїхати жити за кордон, якби мали таку можливість. Водночас 45% респондентів цієї вікової групи зазначили, що не мають такого бажання. Головною причиною для потенційної еміграції залишається безпека.

Дані опитування

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”. Згідно з ним, бажання емігрувати частіше висловлювали мешканці східних регіонів, маленьких міст, внутрішньо переміщені особи, чоловіки, студенти та молодь віком 22-25 років.

Серед основних причин, які спонукають до еміграції, респонденти найчастіше називали прагнення більшої безпеки, кращі можливості для заробітку та перспективи для дітей. Також важливими факторами є покращення умов життя та можливість подорожувати.

опитування 1опитування 1

Основні мотиви виїзду – безпека, можливість більше заробляти та можливості для дитини. Також відносно важливими є кращі умови проживання, можливості подорожувати.

Проблема міграції з сільської місцевості пов’язана з економічними факторами. Так, жителі сіл, які хочуть виїхати за кордон, частіше пояснюють це можливістю більше заробляти та кращими перспективами працевлаштування за кордоном.

Порівняно з іншими віковими групами для молодих людей у віці 16-21 мотивами переїзду частіше слугують пошук кращих умов проживання, самореалізації, перспектив роботи та якісної освіти. У статевому розрізі жінки частіше аргументують своє бажання виїхати за кордон безпековими факторами та можливостями для дітей, натомість чоловіки – можливостями подорожувати та перспективами самореалізації.

Для повернення українців створили онлайн-платформу

Для повернення на батьківщину українці можуть скористатися зручною інформаційною платформою. Її розробила громадська організація “Повертайся додому”. Мета – допомогти людям отримати достовірну й актуальну інформацію з усіх питань, які стосуються повернення в Україну.

Докладніше ознайомитись із платформою можна через телеграм-бот. Вона складається із таких розділів: 

  • Алгоритм дій. Тут викладено інформацію, яку необхідно знати перед від’їздом в Україну. Наприклад, що про ваші наміри повернутися слід повідомити уповноважені органи приймаючої країни. Також про те, який маршрут, транспорт обрати тощо.
  • Можливості. У цьому розділі можна дізнатися про можливі варіанти підтримки – як з боку неурядових організацій, так і з боку держави. Зокрема, розміщено інформацію про те, як зареєструвати статус ВПО, де отримати юридичну, психологічну, гуманітарну допомогу тощо. Крім того, опубліковані матеріали про урядові програми підтримки щодо житла, підприємництва і працевлаштування.
  • Контакти. Тут розміщені контакти уповноважених органів влади, різних організацій, а також державних онлайн-сервісів і послуг.
Ковальчук Світлана

Recent Posts

Названо міста Європи, де туристам найдешевше і найдорожче обходяться їжа та напої

Багато туристів намагаються максимально заощадити під час відпочинку. Однак досить часто недостатньо просто знайти дешеві квитки…

4 хв. ago

У Харкові та Дніпрі анонсували масові відключення світла: графіки

У неділю 5 квітня частково будуть знеструмлені Київський та Салтівський райони Харкова. Про це повідомляє…

12 хв. ago

Українці назвали головне джерело отримання новин, і це не телемарафон

Більшість українців є активними споживачами новин. Дізнаються здебільшого з новинних каналів, а YouTube вже обійшов…

24 хв. ago

У Кремлі цинічно оббрехали Україну і побігли скаржитися в Вашингтон

Речник кремлівського диктатора Дмитро Пєсков звинуватив Україну в тому, що вона нібито щодня "продовжує обстрілювати"…

33 хв. ago

Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації

В Україні обмежено придатних до служби військовозобов’язаних можуть залучати до облаштування фортифікаційних споруд. Це стосується…

41 хв. ago

У деяких українців не приймуть показання лічильнків: кому доведеться платити більше

Водоканали можуть змінювати спосіб розрахунку кількості спожитих комунальних послуг для частини українців, у результаті чого…

48 хв. ago