“Це жесть”: батьки шоковані тим, які вірші доводиться вчити дітям у школах

У мережі виникло обговорення вірша "Мій тато повернувся з війни". Він входить до шкільної програми другого класу й пропонується вивчити напам'ять. Проте батьки переконані, що це занадто травматично для дітей, чиї батьки перебувають на війні.

Про це пишуть у спільноті “Батьки SOS” у Facebook.

Що шокувало батьків

“Другокласникові в школі задали прочитати вірш. Дитина починає читати й заходиться плачем. Бо її батько вже давно на війні. І бачаться вони вкрай рідко. І дитина щодня за ним сумує. Бо в дитини за вікнами лунають вибухи. Бо дитина живе у війні майже два роки”, – пише користувачка Інна Данилюк.

Вона обурена тим, що поки психологи осмислюють це й дають поради, як не нашкодити дітям, у школі задають опрацьовувати такі складні роботи.

У вірші “Мій тато повернувся з війни” авторки Марії Морозенко йдеться про те, що батько ліричної героїні приїхав додому з передової якраз у момент, коли дівчинка бачить це в снах.

Шкільний вірш шокував батьків (фото: Facebook/Батьки SOS)

Реакції батьків

У коментарях під дописом багато матусь діляться переживаннями своїх дітей:

  • “Я своїй дитині навіть читати таке не дам. Вона дуже болісно переносить що тато на війні в неї”.
  • “Я навіть уявити не можу, як такий вірш вчити чи читати дітям, які витратили батьків. Сам по собі вірш має право на життя. Але ж не зараз”.
  • “А наш тато з війни повернувся на щиті. Навіть не уявляю, що було б з донькою, якби вона прочитала цей вірш”.
  • “Та я сама не змогла прочитати цей вірш”.
  • “У 5-му класі було подібне оповідання, довели дитину до сліз, і так не легко, так ще й увагу фокусують. А річ у тому, що хтось живе війною кожен день, а хтось тільки іноді згадує.. Людяності в нашому суспільстві ще дуже мало…”
  • “Саме тому необхідно кардинально змінити всю систему освіти й підлаштовувати під сьогодення, на жаль, це не цікаво ні владі, ні верхівці освіти тільки гарні гасла, а дій, на жаль, дуже мало, а діти страждають”.

Деякі мами також наголошували на тому, щоб просто не давати дитині такий вірш до прочитання, щоб не травмувати її:

  • “А в чому проблема забрати той підручник і сказати дитині “не вчи”? Вірш кринжовий, не сперечаюся абсолютно. Але ці підручники видавалися до війни, й інших в нас немає”.
  • “Вчитель має право обирати матеріал для уроку, я б дала дитині прочитати інший вірш, і подзвонила б вчительці, і сказала, що ми читатимемо інший. Думаю, вчителька поставилась би з розумінням”.
  • “Це все залежить від вчителя. Ми вчили інший вірш, а цей вірш вчитель пояснив, що батьки повинні вирішувати читати чи ні”.
Ольга Степанова

Recent Posts

Забронювали понад мільйон людей, але на критичних підприємствах майже немає чоловіків

В Україні забронювали від мобілізації понад мільйон військовозобов’язаних громадян. Втім, залишається дефіцит чоловіків на критичних підприємствах –…

7 хв. ago

Британія ввела найбільший пакет санкцій проти РФ: по чому завдано удар

Великобританія наклала санкції на 30 суден із так званого "тіньового флоту" Росії, який займався транспортуванням…

15 хв. ago

Мобілізація пенсіонерів: скільки літніх українців уже на фронті

Ірина Констанкевич, членкиня фракції «За майбутнє», запропонувала розв'язати проблему нестачі особового складу в Збройних силах…

26 хв. ago

Нові тарифи позбавлять грошей навіть на хліб: комуналка розорить багатьох, платежі дуже “погладшають”

Деякі українці незабаром можуть зіткнутися із значним зростанням рахунків за холодне водопостачання та водовідведення, тарифи,…

35 хв. ago

Вона була ласуном: названі улюблені солодощі королеви Єлизавети II

Колишній королівський шефкухар Даррен Макгрейді розповідав журналу Hello!, що королева Єлизавета II найчастіше віддавала перевагу шоколадним…

43 хв. ago

Чоловік прожив всього декілька хвилин у найгучнішій кімнаті у світі: що з ним сталося

Після того, як моряк провів годину в найтихішій кімнаті у світі, інший чоловік заради експерименту випробував…

50 хв. ago