Нові правила для пенсій: скільки прийдеться заплатити з зарплати

У Кабінеті Міністрів України розробили нову пенсійну реформу, яка передбачає зміни у системі відрахувань з заробітної плати. Проект закону “Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення” оприлюднений для обговорення на сайті Федерації профспілок України.

Згідно з цим проєктом, планується впровадження обов’язкових внесків до державних або недержавних пенсійних фондів для працівників та роботодавців.

Пропонується знизити ставку Єдиного внеску на соціальне страхування: з 22% у перший рік до 17%, у другий — 16%, а з третього — до 15%, пише, Міністерство соціальної політики.

Засідання Кабміну, фото офіційний сайт Кабінету Міністрів України

Працівники сплачуватимуть два типи внесків. Обов’язковий накопичувальний внесок становитиме 1% у перший рік, 2% у другий, і 3% у третій та подальші роки. Додатковий внесок також зростатиме аналогічно. При цьому працівник може відмовитися від сплати додаткового внеску або поновити його за заявою роботодавця.

Для роботодавців обов’язковий накопичувальний внесок становитиме 1% протягом першого року, 2% — другого року та 3% — третього року і надалі. З четвертого року роботодавці зможуть виділяти частину єдиного внеску на накопичувальний внесок, але лише в разі, якщо працівник сплачує додатковий внесок.

Пенсіонер з грошима в руках

Самозайняті особи сплачуватимуть накопичувальний внесок за такою ж схемою. Внески від працівників не включатимуться до єдиного внеску. Штраф за несвоєчасну сплату становитиме 20% від несплаченої суми.

Всі накопичувальні внески розраховуються на основі всіх виплат працівнику, включаючи зарплату та премії. Кожен учасник системи зобов’язаний обрати установу для накопичувального пенсійного забезпечення до початку сплати внесків. Планується також створення Державного накопичувального пенсійного фонду для тих, хто не визначився з вибором установи.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Путін вчергове «оновив» цілі «СВО»: за що тепер «бореться» РФ в Україні

Кремлівський диктатор Володимир Путін під час засідання Ради з підтримки російської мови та мов народів…

16 хв. ago

Німецьке місто відмовилося ставати побратимом українського Подільська, щоб не псувати дружбу з Росією

Місто Зуль у федеральній землі Тюрінгія, що в центрі Німеччини, відмовилося від побратимства з українським…

25 хв. ago

Українці за кордоном мають бути обмежені у правах під час виборів: соцопитування

Українці загалом не проти, щоб на майбутніх президентських та парламентських виборах голосували громадяни, які під час війни…

34 хв. ago

“27 із 30 поїдуть. Швидше за все, назавжди”. З України знову масово виїжджають школярі

В Україні розпочалася нова хвиля масового виїзду школярів за кордон. Про це повідомляє у Фейсбуці…

42 хв. ago

Відстрочка від мобілізації: кому можуть анулювати у листопаді

В Україні продовжується дія військового стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Відомо, що…

49 хв. ago

В Україні збільшать штрафи і забиратимуть права за порушення ПДР

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт про посилення відповідальності за систематичні порушення правил дорожнього руху. Документ передбачає…

58 хв. ago