Третій рік повномасштабного конфлікту приніс Україні чимало викликів: бізнеси страждають від нестачі робочої сили, а люди бояться призову на фронт, сприймаючи його як “квиток в один кінець”. У відповідь на ці труднощі влада та підприємці почали обговорювати нове рішення – економічне бронювання.
Це означає, що деяких працівників можна буде “забронювати” від мобілізації, якщо вони працюють на підприємствах, які не є критичними, але все ж таки потребують людей.
На розгляді парламенту лежать шість законопроєктів, які пропонують різні варіанти бронювання, повідомляє VoxUkraine.
Наприклад, ФОП та компанії зможуть “забронювати” співробітників, якщо сплачують певні податки: від 8 000 до 40 000 грн на місяць або мають певний рівень доходу та зарплат. Начебто б непогана ідея – наповнювати бюджет і рятувати підприємства від кадрового дефіциту. Але є й підводне каміння.
Корупція – без перевірок можуть розпочатися махінації: роботодавці за “певну плату” працевлаштовуватимуть фіктивних співробітників, щоб урятувати їх від мобілізації. Є ризик, що “продавати броні” стане чиїмось бізнесом.
Класова нерівність – люди з грошима можуть буквально “відкуплятися” від фронту, а ті, хто не має таких можливостей, опиняться на передовій. Війна стане ще більш “справою бідних”, що може спричинити додаткову напругу у суспільстві.
Несправедливість щодо військових – багато нинішніх солдатів, які мали хороші професії та доходи, могли б бронюватися, якби були на “громадянці”. Але для тих, хто вже в армії, таких можливостей немає, навіть якщо вони могли б вносити податок та підтримувати бюджет.
Обороноспроможність – критерії бронювання, засновані на грошах, можуть не враховувати реальні потреби фронту людей.
Ризик для малого бізнесу – дрібні ФОП, у яких працює до 10 осіб, можуть просто не потягнути ці вимоги та закритися, що призведе до зростання безробіття та втрат для бюджету.
Як розвиватиметься ця ініціатива, і які кроки зробить влада, щоб мінімізувати ризики, стане вирішальним чинником для майбутнього як бізнесу, так і країни загалом. Успіх залежить від здатності знаходити розумні компроміси та підтримувати відкритий діалог між усіма сторонами.
У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…
збільшується кількість поїздів до Варшави. Як передає "Хвиля", про це повідомив віце-прем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад…
Католицька церква незабаром здобуде свого першого святого міленіалу. Ним стане 15-річний італійський підліток, який помер…
Дослідження британських науковців виявило, що форма серця безпосередньо пов’язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, розширюючи межі…
Народні депутати ухвалили у першому читанні законопроект №9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації…
Удар по Дніпру балістичною ракетою "Орешнік" та заяви правителя РФ Володимира Путіна, на думку аналітиків, не…