Третій рік повномасштабного конфлікту приніс Україні чимало викликів: бізнеси страждають від нестачі робочої сили, а люди бояться призову на фронт, сприймаючи його як “квиток в один кінець”. У відповідь на ці труднощі влада та підприємці почали обговорювати нове рішення – економічне бронювання.
Це означає, що деяких працівників можна буде “забронювати” від мобілізації, якщо вони працюють на підприємствах, які не є критичними, але все ж таки потребують людей.
На розгляді парламенту лежать шість законопроєктів, які пропонують різні варіанти бронювання, повідомляє VoxUkraine.
Наприклад, ФОП та компанії зможуть “забронювати” співробітників, якщо сплачують певні податки: від 8 000 до 40 000 грн на місяць або мають певний рівень доходу та зарплат. Начебто б непогана ідея – наповнювати бюджет і рятувати підприємства від кадрового дефіциту. Але є й підводне каміння.
Корупція – без перевірок можуть розпочатися махінації: роботодавці за “певну плату” працевлаштовуватимуть фіктивних співробітників, щоб урятувати їх від мобілізації. Є ризик, що “продавати броні” стане чиїмось бізнесом.
Класова нерівність – люди з грошима можуть буквально “відкуплятися” від фронту, а ті, хто не має таких можливостей, опиняться на передовій. Війна стане ще більш “справою бідних”, що може спричинити додаткову напругу у суспільстві.
Несправедливість щодо військових – багато нинішніх солдатів, які мали хороші професії та доходи, могли б бронюватися, якби були на “громадянці”. Але для тих, хто вже в армії, таких можливостей немає, навіть якщо вони могли б вносити податок та підтримувати бюджет.
Обороноспроможність – критерії бронювання, засновані на грошах, можуть не враховувати реальні потреби фронту людей.
Ризик для малого бізнесу – дрібні ФОП, у яких працює до 10 осіб, можуть просто не потягнути ці вимоги та закритися, що призведе до зростання безробіття та втрат для бюджету.
Як розвиватиметься ця ініціатива, і які кроки зробить влада, щоб мінімізувати ризики, стане вирішальним чинником для майбутнього як бізнесу, так і країни загалом. Успіх залежить від здатності знаходити розумні компроміси та підтримувати відкритий діалог між усіма сторонами.
Заборгованість за комунальні послуги тягне за собою нарахування пені, подальші відключення, блокування рахунків тощо. Однак в…
З настанням тепла обігрівачі замінюють кондиціонери, але необхідно пам'ятати, що ніколи не можна підключати потужні прилади…
В Україні з 2025 року держава більше не платитиме зарплати вчителям у школах, де навчається…
Із 3 травня плата за апостиль – спеціальний штамп, який підтверджує дійсність офіційного документа за кордоном –…
В Україні з'явилася дивна практика, пов'язана з вимогами від ТЦК: громадянам почали пропонувати сплатити половину…
У травні українці відзначатимуть День праці та День пам’яті та перемоги над нацизмом. Згідно зі…