Фактична споживча інфляція у серпні очікувано прискорилася до 7,5% у річному обчисленні. Одним із основних факторів її зростання було прискорення продовольчої інфляції внаслідок скорочення пропозиції через посуху. Про це йдеться у макроекономічному та монетарному огляді НБУ.
За оцінками НБУ, інфляція зросла також у вересні. Згідно з оприлюдненим графіком, річна інфляція прискорилася приблизно до 8,0%.
Аналітики НБУ зазначають, що фундаментальний інфляційний тиск також збільшився в серпні. Базова інфляція підстрибнула до 6,5% р/р з 5,7% р/р у липні. Така динаміка випереджала траєкторію липневого прогнозу НБУ, насамперед, внаслідок стрімкого стрибка вгору цін на оброблені продукти харчування через вторинні ефекти подорожчання сировини та зростання виробничих витрат, у тому числі на енергозабезпечення та зарплати.
Проте інфляційні очікування загалом залишалися стійкими.
Щодо серпня, то продовольча інфляція цього місяця стрімко збільшилася внаслідок відновлення зростання цін на сирі продукти на тлі скорочення пропозиції продовольчої продукції через несприятливі погодні умови. Найшвидше зростали ціни і на оброблені продукти харчування як через подорожчання продовольчої сировини, так і подальше збільшення витрат підприємств на енергозабезпечення та оплату праці, йдеться в огляді НБУ.
За інформацією НБУ, швидше дорожчала більшість непродовольчих товарів, насамперед під впливом курсового чинника. Водночас ціни на одяг та взуття знижувалися швидше, ймовірно через зростання конкуренції між продукцією імпортного та українського виробництва. Темпи зростання ціни послуги дещо прискорилися під тиском виробничих витрат бізнесу.
Зростання цін на пальне в серпні сповільнилося, враховуючи достатність запасів пального та нижчі, ніж очікувалося, ціни на нафту на світових ринках.
Ціни на алкогольні напої знижувалися дедалі повільніше. Подорожчання тютюнових виробів дещо сповільнилося, проте ціни на них зростали досить високими темпами, зокрема під впливом боротьби з тіньовою продукцією. Крім того, прискорилося зростання цін на фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання, ймовірно через курсовий фактор, йдеться в огляді.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…