В Україні триває повномасштабна війна й військовозобов’язані чоловіки підлягають мобілізації. Але є категорія громадян країни, які можуть бути заброньованими від призову, зокрема ті, що працюють на об’єктах критичної інфраструктури. Проте, за новими правилами, які набули чинності з 2 жовтня, навіть серед них є виключення.
Так, відповідно до постанови Кабінету міністрів №1125 від 1 жовтня 2024 року, ті чоловіки, які не оновили свої дані до 16 липня, або порушили правила військового обліку чи перебувають у розшуку більше не можуть бути заброньованими, навіть якщо задіяні на об’єкті критичної інфраструктури.
Відтепер бронювання працівника і його переведення на спеціальний військовий облік на термін дії відстрочки можливе за наступних умов:
Зазначимо, що у розшуку можуть перебувати військовозобов’язані чоловіки, які не виконали певні зобов’язання, а саме, не з’явилися за повісткою, проігнорували направлення на проходження ВЛК, а також не виконали вимоги роботодавця щодо виклику до ТЦК.
В Україні впроваджують модель економічного бронювання. У Верховній Раді вважають, що воно допоможе виявити велику кількість ухилянтів. Бо багато чоловіків “вийдуть з тіні”, коли стануть оформлювати таку бронь від мобілізації.
Як 4 жовтня зазначив Ярослав Железняк, розглядаються три основні варіанти такого бронювання від мобілізації, але остаточне рішення ухвалить президент України Володимир Зеленський. При цьому в основу моделі економічного бронювання ляже не критична важливість підприємства, а критична важливість робітника, а за розмір отриманої зарплати для бронювання доведеться звітувати щомісяця.
Натомість народний депутат Олександр Федієнко заперечив твердження колеги. Він заявив, що заява Железняка не відповідає дійсності. І жодної моделі, де є важливість не підприємства, а співробітника не буде. Федієнко наголосив, що 4 жовтня Кабмін нічого не приймав, було лише спілкування, а Железняк викривив інформацію. Тож доведеться почекати офіційних даних щодо цього питання.
Раніше оголошувалось, що нові моделі економічного бронювання передбачають: сплату спеціального збору за бронювання працівників; бронювання на підставі заробітної плати та змішану модель бронювання. Мінфін розраховує на 8 млрд гривень від економічного бронювання щомісяця.
ПриватБанк офіційно попередив клієнтів про необхідність актуалізації особистих даних. Це не просто рекомендація, а вимога…
Німеччина призупинила свою участь у програмі переселення біженців, яку координує Агентство ООН у справах біженців.…
У розмові з журналісткою Noviny.LIVE заступник міністра соціальної політики Дар'я Марчак наголосила, що світова спільнота…
Бізнесмен та інвестор Воррен Баффет примудрився збільшити свої статки на тлі глобального удару Дональда Трампа по багатіях,…
В умовах повномасштабної війни для деяких дітей передбачено спеціальну соціальну допомогу. Виплати на дитину можуть отримати мешканці…
Дизайн Овального кабінету, тобто робочого кабінету президента Сполучених Штатів Америки у Білому домі, значно змінився…