В Україні триває повномасштабна війна й військовозобов’язані чоловіки підлягають мобілізації. Але є категорія громадян країни, які можуть бути заброньованими від призову, зокрема ті, що працюють на об’єктах критичної інфраструктури. Проте, за новими правилами, які набули чинності з 2 жовтня, навіть серед них є виключення.
Так, відповідно до постанови Кабінету міністрів №1125 від 1 жовтня 2024 року, ті чоловіки, які не оновили свої дані до 16 липня, або порушили правила військового обліку чи перебувають у розшуку більше не можуть бути заброньованими, навіть якщо задіяні на об’єкті критичної інфраструктури.
Відтепер бронювання працівника і його переведення на спеціальний військовий облік на термін дії відстрочки можливе за наступних умов:
Зазначимо, що у розшуку можуть перебувати військовозобов’язані чоловіки, які не виконали певні зобов’язання, а саме, не з’явилися за повісткою, проігнорували направлення на проходження ВЛК, а також не виконали вимоги роботодавця щодо виклику до ТЦК.
В Україні впроваджують модель економічного бронювання. У Верховній Раді вважають, що воно допоможе виявити велику кількість ухилянтів. Бо багато чоловіків “вийдуть з тіні”, коли стануть оформлювати таку бронь від мобілізації.
Як 4 жовтня зазначив Ярослав Железняк, розглядаються три основні варіанти такого бронювання від мобілізації, але остаточне рішення ухвалить президент України Володимир Зеленський. При цьому в основу моделі економічного бронювання ляже не критична важливість підприємства, а критична важливість робітника, а за розмір отриманої зарплати для бронювання доведеться звітувати щомісяця.
Натомість народний депутат Олександр Федієнко заперечив твердження колеги. Він заявив, що заява Железняка не відповідає дійсності. І жодної моделі, де є важливість не підприємства, а співробітника не буде. Федієнко наголосив, що 4 жовтня Кабмін нічого не приймав, було лише спілкування, а Железняк викривив інформацію. Тож доведеться почекати офіційних даних щодо цього питання.
Раніше оголошувалось, що нові моделі економічного бронювання передбачають: сплату спеціального збору за бронювання працівників; бронювання на підставі заробітної плати та змішану модель бронювання. Мінфін розраховує на 8 млрд гривень від економічного бронювання щомісяця.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…