В Україні триває повномасштабна війна й військовозобов’язані чоловіки підлягають мобілізації. Але є категорія громадян країни, які можуть бути заброньованими від призову, зокрема ті, що працюють на об’єктах критичної інфраструктури. Проте, за новими правилами, які набули чинності з 2 жовтня, навіть серед них є виключення.
Так, відповідно до постанови Кабінету міністрів №1125 від 1 жовтня 2024 року, ті чоловіки, які не оновили свої дані до 16 липня, або порушили правила військового обліку чи перебувають у розшуку більше не можуть бути заброньованими, навіть якщо задіяні на об’єкті критичної інфраструктури.
Відтепер бронювання працівника і його переведення на спеціальний військовий облік на термін дії відстрочки можливе за наступних умов:
Зазначимо, що у розшуку можуть перебувати військовозобов’язані чоловіки, які не виконали певні зобов’язання, а саме, не з’явилися за повісткою, проігнорували направлення на проходження ВЛК, а також не виконали вимоги роботодавця щодо виклику до ТЦК.
В Україні впроваджують модель економічного бронювання. У Верховній Раді вважають, що воно допоможе виявити велику кількість ухилянтів. Бо багато чоловіків “вийдуть з тіні”, коли стануть оформлювати таку бронь від мобілізації.
Як 4 жовтня зазначив Ярослав Железняк, розглядаються три основні варіанти такого бронювання від мобілізації, але остаточне рішення ухвалить президент України Володимир Зеленський. При цьому в основу моделі економічного бронювання ляже не критична важливість підприємства, а критична важливість робітника, а за розмір отриманої зарплати для бронювання доведеться звітувати щомісяця.
Натомість народний депутат Олександр Федієнко заперечив твердження колеги. Він заявив, що заява Железняка не відповідає дійсності. І жодної моделі, де є важливість не підприємства, а співробітника не буде. Федієнко наголосив, що 4 жовтня Кабмін нічого не приймав, було лише спілкування, а Железняк викривив інформацію. Тож доведеться почекати офіційних даних щодо цього питання.
Раніше оголошувалось, що нові моделі економічного бронювання передбачають: сплату спеціального збору за бронювання працівників; бронювання на підставі заробітної плати та змішану модель бронювання. Мінфін розраховує на 8 млрд гривень від економічного бронювання щомісяця.
Національний банк України повідомив про запуск нових правил безготівкових розрахунків у гривні. Як заявили в…
Деякі риби не лише швидкі, а ще й дуже розумні. Група вчених, включно з дослідниками з Единбурзького…
Часто дерева, які росли у дворі і всохли від старості чи хвороб люди зрізають на…
Вже багато років секонд приваблює до себе речима за доступними цінами, тому більшість людей залюбки…
Гаряча їжа може здаватися зігріваючою та смачною, особливо в холодну погоду. Однак, регулярне вживання гарячої…
Дорогі елітні курорти часто не виправдовують очікувань і залишають по собі не дуже приємні спогади. Про…