Мобілізація студентів в Україні у 2024 році здійснюється відповідно до закону №10449. Більшість студентів, які здобувають свою першу вищу освіту, мають право на відстрочку від призову. Проте існують деякі винятки, коли студент може отримати повістку. Главком зібрав для вас актуальну інформацію про мобілізацію студентів у 2024 році.
Студенти призовного віку мають відстрочку від служби, якщо здобувають першу вищу освіту на денній або дуальній формі навчання. До армії також не призивають асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів. Вид навчання – бюджетний чи контрактний – не впливає на право на відстрочку.
Для підтвердження цього права після вступу необхідно подати до територіального центру комплектування довідку з деканату. Без неї військкомат не зможе продовжити відстрочку на наступний навчальний рік.
Щодо викладачів, від мобілізації звільнені науковці та науково-педагогічні працівники університетів, коледжів, технікумів і наукових установ, якщо мають науковий ступінь. Педагоги ПТУ отримують відстрочку за умови, що працюють за основним місцем роботи щонайменше на 0,75 ставки.
Деякі студенти втрачають право на відстрочку від призову. Повістку можуть вручити тим, хто:
Під час канікул студент зберігає відстрочку, якщо успішно переходить на наступний курс. Проте, якщо під час вступної кампанії він переходить на вищий рівень освіти, то під час перерви між семестрами його можуть призвати, оскільки він тимчасово не є студентом.
У 2025 році мобілізація в Україні продовжиться в умовах воєнного стану через триваючі бойові дії на сході та півдні країни. Вона буде відбуватися відповідно до чинного законодавства, зокрема законів про мобілізаційну підготовку та військовий обов’язок.
Основні положення мобілізації включають:
Значну роль відіграє продовження навчання військових резервів, а також посилена увага до загальновійськової підготовки цивільного населення. Уряд робить акцент на підвищенні обороноздатності країни, розвитку сил територіальної оборони та модернізації Збройних Сил України за підтримки міжнародних партнерів.
До слова, «мобілізаційний вік в Україні має бути з 20 років». Таку думку висловив секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.
Нагадаємо, старший офіцер командування сухопутних військ ЗСУ, підполковник Павло Кишкар заявив, що в Україні держслужбовці також повинні бути мобілізовані.
Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…
Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…